Skocz do zawartości

Pokrywa


Rekomendowane odpowiedzi

miałem kiedyś akwa bez pokrywy i powiem tak:

1. Gorzej wygląda

2. Dolewałem 2.5L wody na dwa dni

3. Rybki mogą wyskoczyć (nawet te co podobno nie skaczą)

4. W pokrywie masz gotowe oświetlenie (zawsze można ulepszyć)

5. Jakbyś się kiedyś zdecydował na jakieś rybki labiryntowate to jest niezbędna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrywy są drogie i jak nie masz kasy to na początku może być szklana pokrywa również u ryby labiryntowych, i później zakup odpowiedniej pokrywy, na allegro jest tańsza niż w sklepie ale nie którzy nie polecają.

ale prawdą jest że bez pokrywy sporo wody wyparuje, dlatego tak pokrywa jest niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest konieczna... można trzymać akwarium "otwarte" ma to swoje plusy i minusy

 

Plusem jest możliwość zawieszenia nad akwarium Lampy (ale ona dosyć droga jest) i łatwy dostęp do całej tafli wody

i dodatkowo akwarium świetnie pełni funkcje nawilżacza powietrza...

 

Na pewno nie powinieneś hodować labiryntowych ryb bez pokrywy (one oddychają powietrzem atmosferycznym i mogą łatwo przeziębić labirynt)

 

- dzięki pokrywie kurz nie wpada do akwarium.

- mniej paruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie jak przedmówców. Pokrywa spełania walory i estetyczne, i funkcjonalne. Dzieki niej nie trzeba instalowac osobnego oswietlenia ryby niewyskakuja, nie paruje woda, itp. Mnie dziwi to, ze pokrywa est drozsza od akwarium o prawie 100 zl. no ale jak sie chce cos miec, to juz porzadnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale gdy jest pokrywa woda też paruje. Osadza się na pokrywie i trzeba to czyścić.

Ja miałem pokrywy i moim zdaniem akwarium z pokrywą gorzej wyglądało. Lampa wcale nie musi być droga... Ja mam świetlówkę włożona w odbłyśnik i położona na akwarium z którego wystają roślinki co powoduje że nikt nie zwraca uwagi na odbłyśnik z świetlówką. Mam łatwiejszy dostęp do akwa. Wcześniej z tyłu kapała woda gdyż w postaci pary osiadała na pokrywie a następnie spływała do tyłu. W standardowych pokrywach zazwyczaj jest słabe oświetlenie i statecznik nie nadaje się od niczego: tani,Chiński i zazwyczaj do wymiany po okresie roku. Co do parowania wody w moim 40l dolewam co 3 dni 1,5l. wody mając temp. wody w akwarium 25C. Mam filtr kaskadowy i porusza on taflę wody dzięki czemu nie osiada na niej kurz. A co do much itd. ryby lubią takie przekąski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jakos nic nie paruje, ani nie cieknie, a mm teperature 27. Zo zależy też od jakości wykonanego produktu. Jeżeli kupimy chińkie %#*@^& no to bedzie kapac, a lampeczki bedasie spalac. Najlepiej poczytac o tym troszke w tematach specialnie do tego przystosowanych. Idz do najblizszego zoologa, i popytaj sie, poradz. Oni tam troche w tym siedzą, i na pewno ci pomogą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja mam zamiar teraz zamówić pokrywę i gadałam o tym z właścicielem sklepu, to uprzedził że on sprzedaje pokrywy tylko z atestem, nie żaden chiński bubel. Stwierdził, że może mi taką zamówić, ale będzie gorsza i nie daje na nią gwarancji. Więc wolę wydać te kilkadziesiąt zł więcej a mieć gwarancję i być zadowolona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można mówić że pokrywa jest albo dobra albo zła- poza czarnym i białym kolorem są jeszcze odcienie szarości ;)

Wszystko zależy od podejścia i wykonania. Jeżeli zbiornik jest ładny- roślinki wychodzą nad powierzchnię to bardzo fajnie się na to patrzy, natomiast jeżeli wierzch akwarium jest pusty i dodatkowo nie ma dostępu do świetlówek lepiej jest dać pokrywę. Osobiście gdyby nie wszelkie przeciwności (ciekawska papuga) to na pewno zdecydowałabym się na otwarty zbiornik. Zresztą jeżeli ktoś ma akwarium ponad 600L ciężko jest zrobić akwarium z pokrywą, bo świetlówki nie dostarczą światła do dna akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...