Skocz do zawartości

Zestaw do kostki 30l,co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Więc jako taki przedsmak planowanego kiryskarium,pomyślałam o 30 litrowej kostce.

Planuję spróbować tam szczęścia z krewetkami,konkretniej Crystal Red,i dorzucę bojownika.

Moje pytania brzmią tak;

- Jaki filtr kaskadowy?

- Jakie oświetlenie?

- (Totalnie po za tematem) Gdzie mogę się dowiedzieć,jakie PH,GH i KH mają wody mineralne? (Raczej tylko takiej będę używać przy tym akwarium)

- Czy mogłabym poprosić o linki do sprawdzonych stron o hodowli krewetek?Czuję,że muszę się jeszcze trochę dokształcić..

 

I to tyle,szkło planuję takie; http://allegro.pl/akwarium-krewetkarium ... 38620.html Jakieś doświadczenia co do niego?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra: opcja dla bogatych FZN1, opcja dla biednych HBL.

Co do oświetlenia: zależne od planowanego zielska, w mcharium, lub z czymś podstawowym nawet z zapasem wystarczyłaby lampka 11W.

Co do wody mineralnej: świetna metoda na zabijanie rybek, wody mineralne mają często sód w stężeniu trującym. Co innego wody źródlane, parametry sprawdzisz testami, ale może Twoja kranówka jest odpowiednia?

Co do fototapety: tak może być z Rainbow Dash.

Co do proszenia o linki: oczywiście możesz.

Co do allegro: kostka jak kostka, podobne masz w ShrimpSetach Aquaela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuszę się na FZN1,mój ojciec ma,i zachwala :D

A jeśli chciałabym oświetlenie optymalne,znaczy,takie,żebym nie musiała CO2 stosować,ale wystarczające dla dosyć wymagających?11W i 9W?

Czyli mam szukać wody źródlanej w baniakach?Moja kranówka niestety ph 8,gh 22,więc..Niewesoło.Może baniaki destylowanej połączone z kranówką?

Nie wiem o co chodzi z tą Rainbow Dash..Ale wywołało to u mnie niekontrolowany wyszczerz :lol:

Planowałam właśnie kupić ten zestaw (Głównie ze względu na wygląd szkła) ale filtr gąbkowy i grzałka bez termostatu od razu mnie odrzuciły.I jeszcze ta cena..Chociaż wiadomo,zestawy..

Dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanka destylki z kranówką [stosunkowo prosto otrzymać taką wodę jaką chcemy] to dobry pomysł, lepszy niż woda źródlana. To nie jest wielki baniak, takie coś się sprawdzi.

 

Przy kaskadzie będzie trzeba się pozbyć szybki nakrywkowej, lub wyciąć w niej odpowiedni otwór. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżając temat;

Filtr już mam,aktualnie przefiltrowuje wiadro :D

Nadal potrzebuję pomocy co do oświetlenia.

Planuję dać dwa razy moduł Decolight z 9W.Byłoby to 0,6W na litr.

I rodzi się pytanie,od ilu watów na litr niezbędne będzie nawożenie co2? I jak się zmieścić w tym limicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,wybacz.Już poprawiam :)

Czyli te 0,6W/l wystarczą bez nawożenia?A dałoby się jedną dziewiątkę zamienić na jedenastkę,czy co2 byłoby już niezbędne?

A zapotrzebowanie roślin na co2 można stwierdzić trudnością uprawy?

 

EDIT: Okej,pytania powyżej nieaktualne.Już się doinformowałam :D

Co sądzicie o tym? http://allegro.pl/aluminiowa-belka-oswi ... 62232.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...