Skocz do zawartości

Lampka nocna (ok. 20L)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wpadłem na pomysł założenia sobie kostki którą postawię na biurku. Lecz mam problem z doborem sprzętu.

 

Otóż zastanawiałem się nad baniakiem 25x25x25 albo 30x30x30

Choć w sumie wolałbym ten mniejszy.

W planach ma to być mcharium/krewetkarium.

 

Na początek sprawa filtra myślałem nad FZN-1 albo HBL 301/501. Różnica w cenie znacząca ale czy warto dokładać 50zł i kupować FZN-1? Macie jakieś doświadczenia z nimi?

Grzałka myślę że 25W wystarczy.

Oświetlenie myślałem nad Lampką Aquael DecoLight. I tak do akwa 25x25x25 9W daje 0,56W/L natomiast 11W 0,68W/L (a to już chyba za dużo i bez co2 się nie obejdzie). Doradźcie coś?

 

I kolejna sprawa podłoże. Co polecacie? Jakiś bazalt czy może lepiej coś w stylu AquaSubstrateII?

 

Dzięki z góry za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawa filtra myślałem nad FZN-1 albo HBL 301/501. Różnica w cenie znacząca ale czy warto dokładać 50zł i kupować FZN-1? Macie jakieś doświadczenia z nimi?

Urządzając swój zbiornik 25l postawiłam na HBL 301. Niestety jego funkcja mechaniczna nie do końca mnie satysfakcjonowała (ustawiony na full nie wciągał syfków), na powierzchni tworzył się kożuch, a skimmer nie działał ( nie wiem why, dotąd nie używałam skimmera i może źle coś zamontowałam) :( Choć przyznam, że woda była czysta i klarowna.

 

Filtr wylądował więc na dnie szafy, a ja kupiłam FZN-1. No i tak jak w przypadku FZN-2, które użytkuję w 54l, jestem bardzo zadowolona i szczerze wszystkim polecam: woda kryształ. Niestety jest jedno ALE - mianowicie wielkość filtra. Te 25l mam otwarte i ustawione tak, że trochę to razi, ale chyba zrobię przeprowadzkę zbiornika, więc problem zniknie.

 

Udało mi się na szczęście kupić używany FZN-1, więc mam 2 filtry w cenie nowego FZN-1, ale ogólnie nie ma co oszczędzać, bo zawsze wyjdzie na minus. W końcu nie wzięło się znikąd powiedzenie: chytry dwa razy traci :D

 

Jeśli chodzi o głośność, to nie mam zastrzeżeń do pracy urządzeń, obu nie słychać.

 

Jeśli chcesz to mogę Ci pożyczyć ten HBL i sobie sprawdzisz, jak coś to pw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już kostkę 25x25x25 do tego oświetlenie Aquael DecoLight 11W i filtr HBL 501. Otwarta pozostaje jeszczę sprawa podłoża. Zostało mi ASII z 72L i chyba go wykorzystam właśnie w tej kostce. Do tego jakiś korzeń, mchy i może heniek.

A co z nawożeniem w krewetkarium? Myślałem tylko o Carbo i ew. potas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...