Skocz do zawartości

Malawi Obsada pod Lombardoii


dawide
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zebrać informację jakie rybki mogę trzymać razem z Lombardoii tak żeby żyły w zgodzie i nie pozagryzały się?

Zależy mi na gatunkach niepospolitych jednak wymagajace niezbyt wyśrubowanych warunków.

 

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam inaczej... W jaki sposób mam dobierać obsadę? Na zasadzie wysoce agresywne z wysoce agresywnymi czy są jakieś inne czynniki? Np. na innym forum pisano mi że nie można trzymać Lombardoii z Livingstonii,natomiast doradziłem się znanego profesora i specjalisty od Malawi który absolutnie tą tezę obalił. Przyznam że mam trochę mętlik w głowie, i chciałbym dowiedzieć się na jakiej zasadzie powinienem dobierać obsadę tak żeby jedne drugich nie zagryzły. Bo na forum bądz co bądź każdy poda mi gatunek który jemu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej jednogatunkowe.

Najefektowniej agresywne.

 

Najlepiej liczyć tyle samic ile masz odcinków po 30 cm i w wypadku drugiego gatunku możesz liczyć po jednej samicy w każdą przerwę między terytoriami pierwszego gatunku. Po jednym samcu, chyba że lubisz ryzyko.

 

Najprościej napisz które Ci się podobają i my poszukamy przeciwwskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svertingowi chodziło chyba o 1000L. Nie wyobrażam sobie porządnego haremu C. frontosa/ gibberosa w zbiorniku mniejszym jak 700L.

 

300L zapewne o wymiarach 120x50x50. W takim baniaku najlepiej połączyć jakieś łagodne mbuna lub postawić na jeden gatunek agresorów.

Więcej nie doradzę, bo nie mam dużego doświadczenia w rybach z wielkich jezior i na pewno nie przeznaczyłbym takiego zbiornika na te ryby (no chyba, że same M. auratus) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...