Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy w doborze sprzętu. Akwarium 180 l


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładamy kolejne akwarium w celu poprawienia jakości życia rybek, całkiem możliwe, że obsada zostanie zmieniona całkowicie.

( 2* kiryski, 1zbrojnik, 5* neonek, 10*gupiki). Więc obsada narazie nie wchodzi w grę, zanim akwa dojrzeje, i skompletujemy osprzęt ,minie trochę czasu.

Mąż upiera się przy założeniu Malawi z pyszczakami, ja jestem dość sceptycznie do tego nastawiona. Wydaje mi się ze dla początkującego akwarysty , to nie jest dobry pomysł. Pytanie miało dotyczyć sprzętu ( ogólnego ) .

 

°Akwarium 100*40*44 cm - 180 l.

Posiadamy już podłoże : substrat Tropica plant aquacare , żwirek kwarcowy ( dennerle) naturalny, nie farbowany 1-2mm, czarny i szary. Dwa korzenie . (dobry wybor ?)

Grzałki posiadamy, 2 z termostatem i 2 bez.(trzeba je jescze skontrolowac) ale to najmniejszy problem

 

Jaki filtr zewnętrzny polecacie? Zastanawialiśmy się nad fluval 205 lub Tetra ex 700 mają dobre opinie.

I oświetlenie , tu może być problem, nie mam zielonego pojęcia .Mamy miejsce na dwie długie świetlówki ( belka oświetleniowa T8 / 91 cm )

Rośliny - tu też musimy jeszcze się zastanowić jakie by nam odpowiadały i dokładniej się wyczytać ( bez zastosowania CO2 ) Jakie są godne polecenia ?Także Prosiłabym o pomoc w tych kilku kwestiach.

Nie chcemy po raz kolejny, popełnić błędu. Dlatego bardzo prosimy o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem EX700 - cichy ale szybko będzie się zapychał przy takiej pojemności.

Fluval 205 powinien wystarczyć. Ja w swoim 126L mam fluvala 304 i go przykręcam z powodu nadfiltracji.

Z tym, że w najbliższej przyszłości chcę zmienić akwa na większe więc świadomie nabyłem ten model.

 

Gdybyś czytała inne posty na forum znałabyś już odpowiedź.

Po prostu Tobie nie chce się czytać a innym pisać tego samego po raz kolejny stąd brak odezwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli chcesz Flluvala to polecam 206 (mam takiego).

Miałbym wątpliwości czy nie będzie za mało wydajny, poczytaj sobie artykuł http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=15958

Polecał bym jednak zainwestować w 306 oraz nową grzałkę (nie jest to wielki wydatek).

Świetlówki to lepiej T5 (bardziej wydajne), a jakiej mocy to zależy od ciebie, a właściwie od tego jakie chcesz mieć akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu - czytam, czytałam i to wielokrotnie. Co osoba, to opinia. Jedni piszą wady, inni zalety. Za jakiś czas i ja mogę napisać swoje zdanie na temat fluvala np, i tetry, jak kupię i wyprobuje obydwa. Na razie mija się to z celem. Chcielibyśmy dobry sprzęt na pare lat.

Fluval 304, nowy niestety chyba już nie do kupienia, przeszukalam internet wzdłuż i wszerz, nie ma szans. A jeśli chodzi o 306 ? To czy naprawde głośny jest? Jeśli byłbyś tak miły , poprosilabym o informacje.

 

 

georobert a te T5 da się zainstalować w belce z oświetleniem T8? Czy trzeba coś przerabiac? Z tego co się Orientuje, to różnica jest w długości . Hagen glo to bedzie trafny wybór ? Akwarium chcemy z mało wymagającymi roślinami , i być może z pyszczakami w przyszłości ale to się jeszcze zobaczy.

 

 

Dziękuje za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jeżeli chcesz konkretnej pomocy to musisz się określić dokładnie co do charakteru powstającego zbiornika tzn. czy ma to być akwarium roślinne , biotopowe czy na 100% malawi stwierdzenia typu "być może" , "to się jeszcze zobaczy" to raczej mija się z celem. To tyle na przyszłość ;)

Poza tym filtry Fluvala należą do trwałych i cichych filtrów (ja swój użytkuje 4 lata bez najmniejszych problemów).

Jeżeli planujecie założyć Malawi to nie poszalejecie z roślinami. Charakter tych zbiorników jest po prostu inny od tradycyjnych wielogatunkowych. Z roślin , które można by tam włożyć to wydaje mi się , że może jakieś anubiasy , niektóre kryptokoryny czy mikrozorium ale nie mam pewności.Oświetlenie w takim aqwa nie ma też takiego wielkiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lesiu681 dziękuje, postaram się w ciagu kilku dni , konkretnie dać znać jakie to ma być akwarium. Myślałam , ze od sprzętu się zaczyna :/

Z tym wszystkim idzie się pogubic,

Jeśli chodzi o filtr , to muszę jeszcze doczytać, czy da się zainstalować deszczownie w razie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam , ze od sprzętu się zaczyna :/

Z tym wszystkim idzie się pogubic,

Trzeba zacząć od jakiegoś pomysłu na swój zbiornik i wtedy skompletować do niego sprzęt bo po co np. kupować bardzo mocne świetlówki jeśli chcemy zacienione "czarne wody" Afryki lub skupować mocne filtry , które zrobią nam wir w akwarium a wcale nie chcemy odwzorowywać w aqwa górskiego strumienia.Radzę poczytać , na forum jest wiele ciekawych tematów i inspiracji na temat zakładania nowego zbiornika.

Na plus zasługuje twoje podejście do tematu i fakt , że najpierw pytasz a później kupujesz.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...