Skocz do zawartości

Identyfikacja suma (opis słowny)


Koko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim zoologicznym w sprzedaży jest nieduży sum (ma 10-15 cm obecnie). Sprzedawca oczywiście nie zna dokładnego gatunku. A choć rybka mnie urzekła, to w ciemno nie kupię, mimo że łapki świerzbią ;) Brzuszek, płetwy (ogonowa CHYBA też) i wąsy są jasne, białe. Ciało w poziome pasy - grube, wyraźne, czarne i błyszczące, również grubsze pasy srebrne. Pływa szybko i zwinnie w połowie wysokości zbiornika z młodymi akarami (to pewnie nie ma większego znaczenia :)).

Przeglądam internet i google od dłuższego czasu, ale większość podobnych rybek, ma albo zbyt cienkie paski białe/srebrne wzdłuż ciała, albo z kolei nie ma wąsów.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Zdjęcia nie ma, gdyż i rybka i mój aparat w telefonie odmówiły współpracy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... i teraz mam dylemat, bo kolorystycznie jest naprawdę bardzo zbliżony, ale "ten" miał jakby bardziej wydłużone ciało i dłuższe białe wąsy, szczególnie jedna para była taka znacznie wydłużona... I mógł też nie być taki "rozpłaszczony", na pewno nie tak jak na google'owych zdjęciach :)

Czy to możliwe, żeby to były cechy tylko danego osobnika? Czy to już raczej świadczy o innym gatunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to któryś z Mystusów (np. vittatus, tengara).

Tak, to najprawdopodobniej było coś z tego gatunku. Bardzo dziękuję za pomoc.

Rybce nie udało sie już cyknąć fotki, bo już jej nie spotkałam. Niestety, ale przez warunki jakie zapewnili jej sprzedawcy, zachorowała i zdechła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...