Skocz do zawartości

Akwarium 200l. Czy te rybki mogą być razem?


Kirys123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Już niedługo będę szczęśliwym posiadaczem 200 litrowego akwarium. Wymiary to 100x40x50(to moje pierwsze metrowe akwarium :) ). Mam kilka proponowanych planów obsad:

Pierwsza propozycja:

-Kirysek spiżowy, 8 sztuk;

-Neon Inessa, 10 sztuk;

-Pstrążenica marmurkowa(jeszcze nie wiem czy kupię), 6 sztuk;

-Parka zbrojników niebieskich;

-Ustalone w moim specjalnym zeszycie roślinki.

Druga propozycja:

-Cierniooczek Kuhla lub Myersa, 7 sztuk;

-Otosek przyujściowy, 6 sztuk;

-Neon Inessa, 15 sztuk;

-Także ustalone w zeszycie roślinki.

I tu rodzi się i kilka pytań:

1. Czy zbrojniki niebieskie będą wobec siebie agresywne(chodzi mi o samca i samicę)? I czy mogą być w obsadzie z pozostałymi rybami(chodzi mi o właściwości wody)?

2. Jaką powierzchniową rybę mógłbym trzymać w akwarium z rybami drugiej propozycji?

3. Najważniejsze. Czy akwarium nie będzie przerybione?

4. Ostatnie pytanie. Czy kiryski mogłyby żyć w zgodzie z cierniooczkami?

Jeżeli obsada nie pasuje pod żadnym względem przysyłajcie proponowane przez was obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad 1 biotopem ,w 1 mogło by być prawie 2 to ta propozycja nie ma sensu

No cóż też chciałbym akwarium biotopowe "Ameryka Południowa", ponieważ z tamtych regionów pochodzą moje ulubione ryby. I to nie tylko akwariowe. Ale jednak bardzo kuszą mnie cierniooczki. A poza tym zapomniałem o chęci zrobienia zbiornika gatunkowego dla sumików szklistych.

Proszę o szybkie odpowiedzi na zadane pytania w pierwszym poście :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Już niedługo będę szczęśliwym posiadaczem 200 litrowego akwarium. Wymiary to 100x40x50(to moje pierwsze metrowe akwarium :) ). Mam kilka proponowanych planów obsad:

Pierwsza propozycja:

-Kirysek spiżowy, 8 sztuk;

-Neon Inessa, 10 sztuk;

-Pstrążenica marmurkowa(jeszcze nie wiem czy kupię), 6 sztuk;

-Parka zbrojników niebieskich;

 

jakbyś zmienił tak że było by

- 10 kirysków

-ok 20-25 inessa

-parka zbrojników

to to by ci ładnie wszyło tylko nie wiem czy czegoś nie dodać do tego by było trzeba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Madk. Mi też się wydaje, że można by dać jakąś rybkę pod powierzchnię. Np.: bardzo przeze mnie lubianego smuklenia pryskacza, bo w mojej książce jest napisane, że można je trzymać w miękkiej wodzie. Zwłaszcza podobają mi się zachowania tarłowe i opieka nad potomstwem u tych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie! Całkowicie zapomniałem wspomnieć o tym, jaki sprzęt mógłbym wybrać do tego akwarium? To bardzo ważne pytanie. :help:

 

nemo130: Te pytania proszę kierować do innych działów.

 

Edit:

 

Właśnie przyszedł mi do głowy kolejny pomysł, aby z tego planowanego akwarium zrobić zbiornik czarnych wód Ameryki Południowej. Jakie ryby mógłbym trzymać w takim akwarium i czy zbrojniki niebieskie mogą być trzymane w tego typu akwariach? Zadaję te pytania, ponieważ chcę, aby rybom w moim akwarium było jak najlepiej.

 

nemo130: Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do takie akwa zarybił:

-2 Zbrojnik niebieski

-10 neonów inessa

-6 kirysów spiżowych

-2 prętniki trójbarwne

-3 mieczyki

Rozumiem podał byś ryby o podobnych wymaganiach wody no ,ale mieczyki nie twardą wodę lubią i prętniki też nie nie ten kontynent .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do takie akwa zarybił:

-2 Zbrojnik niebieski

-10 neonów inessa

-6 kirysów spiżowych

-2 prętniki trójbarwne

-3 mieczyki

Ale mieczyki nie pochodzą z czarnych wód Ameryki Południowej. Zresztą tak samo jak prętniki nie pochodzą z Ameryki Płd. Więc jakie ryby polecacie z czarnych wód Ameryki Płd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...