Skocz do zawartości

Czy jest ok?


justyna07094
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zbiornik 72l (60x40x30)

A w nim dużą obsadę roślin ( w tym momencie nie dysponuje ich pełnymi nazwami),

3 kiryski,

5 rhodostomusów,

6 razbor klinowych,

harem bojowników (1+3).

 

Czy powinnam coś jeszcze dodać? Coś zmienić?

 

 

 

 

 

------------------------

Oczywiście pomyliłam. Powinnam wrzucić to do kategorii od 61l. Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsadę też masz nie do końca przemyślaną. Zwinników i kirysków powinno być więcej. A dla bojowników to chyba mało miejsca będzie....

Tak wiem, ze powinno być więcej i dlatego zaptalam co powinnam dodać.

Wiec jeśli mogłabym prosić o konkretna liczbę to byłabym wdzięczna.

 

A jeśli chodzi o bojowniki to wydaje mi się, ze dadzą rade (w zoologicznym maja dużo mniej miejsca). ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałaś w zoologicznym gdzieś harem bojowników w akwarium? Ja nie miałem szczęścia nawet zobaczyć samca w akwarium lecz zawsze są w kubeczkach - mniejszych lub większych (miniakwarium to też nie mieszkanie).

 

Kirysków powinno być co najmniej 6 szt i zwinników też (a nawet więcej). Niestety już i tak nie ma miejsca więc należałoby się zdecydować.

Wg mnie kiryski spiżowe, pstre i podobnej wielkości będą miały za ciasno. Za to śmiało dałbym z 10, a nawet 12 pigmei lub innych małych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsadę też masz nie do końca przemyślaną. Zwinników i kirysków powinno być więcej. A dla bojowników to chyba mało miejsca będzie....

(...)

A jeśli chodzi o bojowniki to wydaje mi się, ze dadzą rade (w zoologicznym maja dużo mniej miejsca). ;-)

Harem złożony z 4 osobników w zaledwie 70l to złe rozwiązanie. Czy jest chociaż odpowiednio gęsto obsadzony roślinnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za telefon i dzwonić do wodociągów o twardości.

Ok! Dowiem się najszybciej jak mogę. ;)

Do wodociągów nie zadzwonię, bo woda w moim akwarium pochodzi ze studni.

Więc chyba muszę zakupić testy.

 

EDIT

 

Obsadę też masz nie do końca przemyślaną. Zwinników i kirysków powinno być więcej. A dla bojowników to chyba mało miejsca będzie....

(...)

A jeśli chodzi o bojowniki to wydaje mi się, ze dadzą rade (w zoologicznym maja dużo mniej miejsca). ;-)

Harem złożony z 4 osobników w zaledwie 70l to złe rozwiązanie. Czy jest chociaż odpowiednio gęsto obsadzony roślinnością?

Rośliny są i ciągle ich przybywa.

 

A co do zwinników, ile konkretnie powinnam dokupić?

 

Nie pisz post pod postem!

kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiemy czy Twoja woda nadaję się dla nich. Jako ryby ławicowe trzyma się min. 10 osobników. Ale co z razborami? To też ławicowe ryby. A w takim litrażu na dwie ławice nie ma miejsca, jak sobie pozwolisz na zbyt dużo ryb, to zaczną chorować. Do tego kiryski, stadne - 3 osobniki to za mało chociaż ze 3 by się jeszcze przydały. Bojowniki nie są tak wrażliwe więc załóżmy że mogą być, ale w zredukowanym haremie 1+2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...