Jump to content

Jaka to odmiana bojownika?


NxA
 Share

Recommended Posts

Hej,

 

Mam takie jak w temacie, zastanawiam się jaka to odmiana bojownika. Szukałam na różnych stronach, ale jakoś nie potrafię dopasować... Kupiłam w zoologicznym 2 samice bojownika, a bynajmniej tak myślałam dopóki nie zaczął budować gniazda i gonić samicy (pani "doświadczona" akwarystka stwierdziła że to na 100% jest samica, no ale cóż, ja dopiero zaczynam hodować bojowniki i nie zorientowałam się, bo na początku był bardzo podobny do samicy)

Link to comment
Share on other sites

Tak też myślałam, że to może być round tail, ale wolałam się zapytać kogoś doświadczonego, więc dziękuję :) Przepraszam, że tu ale mam takie jeszcze jedno pytanie. Apropo tego, że samiec zaczął budować gniazdo i "podrywać" samice. Ponoć jak samica ma poziome paski to nie jest gotowa do rozrodu i unika samca, ale moja samica ma te poziome paski i mimo to wcale nie unika samca, wręcz przeciwnie, jest raz co śmielsza i zaczyna do niego podpływać i jakby odwzajemniać trochę zaloty. Myślicie, że warto ją zostawiać jeszcze z samcem, złoży ikre, czy rozdzielić? (jak na razie są razem w akwarium od 3 dni, samiec cały czas powiększa gniazdo)

Link to comment
Share on other sites

Rozdzieliłam je do dwóch osobnych akwariów i postawiłam tak żeby samica mogła widzieć samca, zrobiłam jej kryjówki, a ona usilnie próbuje dostać się do samca, cały czas przy szybce jest tak jak i samiec...i nadal ma poziome paski samica...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...