Jump to content

Otoski


Recommended Posts

Wyłacznie w warunkach naturalnych. Pochodzą jedynie z odłowów. Czytałam troszkę o tych rybkach i tyle udało mi się dowiedzieć. Tutaj filmik poglądowy czyli skąd się biorą otoski w sklepach ;)

[...]

Jak odławia się Otoski w naturze:

 

Link to comment
Share on other sites

Oj chyba nie tylko w warunkach naturalnych się rozmnażają. Na którymś forum akwarystycznym czytałam opisy dziewczyny (w jej wątku akwariowym) o tym że miała młode otoski (conajmniej dwa lęgi o ile pamiętam), pisała nawet w jakiej roślince najcześciej lubią się trzeć. Nie jestem pewna co do tego ile i czy wogóle maluchy dożyły dorosłego wieku, ale napewno się wylęgły.

 

Niestety nie pamiętam gdzie był ten wątek, ale jak na niego jeszcze raz trafię to podam link.

 

dodane:

Wprawdzie to nie ten wątek który czytałam wcześniej, ale jest równiez na temat- małe otoski urodzone w akwarium. Posty użytkowniczki-batman :)

 

hi hi..no i nie dodałam linku przy pierwszej edycji postu :) a tu jest : http://www.aquaswiat.pl/viewtopic.php?t=76

Link to comment
Share on other sites

tak znam osobiście akwaryste któremu kilka razy się udało, ale Te ryby są spontaniczne...

Troszke metoda Krishbauma moze tutaj duzo pomóc... Czyli symulowanie pory deszczowej (zmniejszanie temp. wody i zakwaszanie jej i obniżanie twardości)

 

Ale najważniejsze, gdy juz sie narybek urodzi aby podawać mu mielony parzony szpinak, o dziwno nie chce jesć artemii nawet a szpinak bardzo chętnie...

Link to comment
Share on other sites

Zjeść to raczej post mortem a pokaleczyć... jak nie uciekną to teoretycznie tak bo czasem samce zbrojniki potrafią być agresywne ale tak ogólnie to nie wydaje mi się żeby miał takie zapędy w stosunku do tak małych rybek.

Link to comment
Share on other sites

Niestety chyba jeden z ekipy otosków panie, dziś ściagał go juz teoretycznie prad wody (który jest ustawiony na min) i kręcił się jak jakiś robak, wierzgał, nie wiem czemu tak jest ... ??

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...