Skocz do zawartości

biotop tajlandia


Madk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

220 L (100x40x50) profil . Chciałbym przeczytać opinie różnych osób na temat obsady , co zmienić ,co dodać, ująć . Dokładnie myślę o biotopie Thailand Forest Creek .

 

Danio choprae

 

Temperatura : od 21 do 26 ° C

 

pH : 6,0 - 8,0

 

Twardość : 18 - 215 ppm

 

Crossocheilus oblongus

 

Temperatura : 22 do 26 ° C

 

pH : 6,0 - 7,5

 

Twardość : 18 - 268 ppm

 

Druga ławica dani ? Jakieś piskorki ? Coś innego ? Byle nie badisy .

 

Posiadam filtr Ro . ( wodociągi zrobiły mi mały kawał woda 11 GH )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz odpowiednie informacje:

http://fish.mongabay.com/biotope_thai_creek.htm

Na dole strony masz poddział "FISH"

Więcej ryb:

Brzanka rekinia, Grubowarg dwubarwny, Rasbora klinowa, Brzeszczotek azjatycki, Gurami drobnołuski,

Z ciekawszych ryb mogę polecić: kolcobrzuchy, babki osy, strzelczyki, Fląderka Brachirus harmandi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem lepszy byłby Brachydanio "frankei " niż choprae

 

tylko teraz powiedzcie mi co jeszcze oprócz ich i Crossocheilus oblongus ?

 

Czekam na propozycje Razbora chyba jest bardziej z Bw nie z tego .

Chyba piskorki jednak nie za bardzo by się nadawały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razbora chyba jest bardziej z Bw nie z tego .

Razbora klinowa (Rasbora heteromorpha)

Występowanie:> Azja > rzeki i strumienie. Występuje w Tajlandii, Indonezji i na Sumatrze.

Optymalna temperatura 23-27°C, pH 6,5-7,5.

Według: aquaticcommunity czarne wody są preferowane ale nie konieczne...

Więc chyba będzie ciężko coś lepszego wyszukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z mniejszych, ciekawych gurami by się znalazło?

Czekoladowe chyba lekko z parametrami wody nie będzie pasować... i też aby nie wyjść poza tą "Tajlandię".

Tu opinia Svertinga była by bezcenna.

Gurami nie miało by zbytnio miejsca bytu z powodu prądu wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekoladowce wymagają słabego przepływu wody. Danio i kosiary lubią pralkę. Ja bym się skupił na dwóch gatunkach po prostu: kosiarki i danio.

 

Jak ładnie i rześko wszystko rozplanujesz, z ładnymi skałkami, mocniejszym światłem, żeby oglonić kamolce i mocną filtracją, to będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czy gurami czy jakieś brzanki to zobacze jak się da ustawić prąd bo i 1 i 2 nie lubią zbyt dużego ( może uda mi się zmniejszyć miejscem jakimś ).

Nie wiem na dno jakiś piskorki czy coś czy zostawić już same kosiarki bo one w sumie też żerują przy dnie ( tu może być problem bo tylko w kawałku akwarium jest trochę piasku wymieszanego ze żwirem więc chyba by było trzeba zostawić ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mam Danio Malabarskie 5szt - dorosłe po 10-11cm, oraz Bocje Siatkowane 5szt - 9-10cm.

Na wiosnę właśnie będę zasalał wodę stopniowo od 1.010 do 1.018 dla kolcobrzuchów (+ Babki złote, Długonos ciernisty, Neovespicula depressifrons), więc i tak będę musiał je sprzedać.

 

nemo130: +1 za spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś na dno oprócz kosiarek co myślicie o Limnopilos naiyanetri . ( chodzi mi o te takie małe niebieskie krabiki właśnie nie wiem czy dobrą nazwę podałem )\

 

 

E: teraz pytanie trzeba by mu było jakieś kryjówki jeżeli by się nadawał . Czy kilka kamieni i korzeń co będzie im wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...