Skocz do zawartości

akwarium 240 l obsada ??


hades432
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowe akwarium 240l moje obecne rybki to :

- 2x sum rekini około 12 cm

- górami żółte również około 12 cm

- 4x bocja wspaniała

- 4x otoski

- 1x bocja pręgowana

- 1x bocja siatkowa

- 3x Cichlidae

- 1x Grubowarg dwubarwny

Chciał bym sie dowiedzięć jakie rybki moge dokupić może jakieś pielegnicowate i czy sumy rekinie mogą dalej przebywać z tymi rybkami bowiem ostatnio jeden z nich zjadł dorosłego ramireza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada jest źle dobrana.... jeśli chcesz ją poprawić to duża część rybek będzie do oddania, bo akwarium 240 litrów jest dla nich za małe.

Na początek przeczytaj: akwariowi-giganci-sprawdz-czy-nie-wdepnales-t51253.html#p460875

Na pewno do oddania: sum rekin, bocja wspaniała, cichlidae (?) oraz grubowarg dwubarwny.

Cichlidae ze znakiem zapytania, bo nie wiem do końca która to z pielęgnic. (Przydało by się coś więcej napisać.)

 

Następnie potrzebne są takie informacje:

- Wymiary tego akwarium (długość x szerokość x wysokość)

- Parametry wody PH i GH (testy lub dane ze strony wodociągów)

- Rodzaj podłoża (Czy jest to piasek czy żwir? Jaka granulacja?)

 

Zależnie od tych informacji będzie można pomyśleć coś dalej...z otoskami oraz mniejszymi bocjami (pręgowana lub siatkowa- na dwie będzie "ciasno"),

bo są to ryby stadne od 6-8 sztuk... ale nie do trzymania razem. Tak teoretycznie wolałbyś ryby z Azji czy Ameryki południowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120x40x50 z tego ostatnie to wysokość ph 7,0 podłoze drobny żwir i naprawde musze oddać bocje sądziłem ze w takim akwariu powinny sie mieć dobrze a Cichlidae niebedą wieksze niż 7 cm gdybym napewno to wiedziła to bym zakupił nieco większy zbiornik najbardzie to bedzie mi szkoda bocji bo są ze mną bardzo długo , od pierwszego zbiornika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120x40x50 z tego ostatnie to wysokość ph 7,0 podłoze drobny żwir i naprawde musze oddać bocje sądziłem ze w takim akwariu powinny sie mieć dobrze a Cichlidae niebedą wieksze niż 7 cm gdybym napewno to wiedziła to bym zakupił nieco większy zbiornik najbardzie to bedzie mi szkoda bocji bo są ze mną bardzo długo , od pierwszego zbiornika .

2x sum rekini około 12 cm do oddania za dóże

- górami żółte również około 12 cm Bw a nie Cw jak reszta

- 4x bocja wspaniała to za duże

- 4x otoskinie ten kontynent

- 1x bocja pręgowanato mogło by być ale stado

- 1x bocja siatkowato mogło by być ale stado

- 3x Cichlidae nie wiadomo o co chodzi nic to nie mówi dokładniej

- 1x Grubowarg dwubarwny to mogło by być ale stado

Jeżeli coś źle napisałem to proszę mnie poprawić .

 

nemo130: Czerwony kolor zarezerwowany jest dla administracji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...