Skocz do zawartości

Po kosztach - akwarium przy minimalnym nakładzie złotówek


.Elliot.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prace nad zestawem trwają ale brak czasu powoduje opóźnienia.

Całkowity koszt to 245 PLN

 

Akwarium 96l - 90 PLN (zamówione w sklepie akwarystycznym)

Filtr MINI KANI 120 -148 PLN (allegro)

Szafka - 35 PLN (własna twórczość)

Tło - 00 PLN (wykonałem z tego co znalazłem)

Grzałka z termostatem - 00 PLN (dostałem)

Pokrywa - jeszcze nie ma ale powoli gromadzę materiały - 00 PLN

 

Wrzucam fotkę tła jeszcze nie skończone ale już zaczyna wyglądać tak jak planowałem, nastąpiły zmiany w stosunku co do pierwszych planów wykonania go, mianowicie tunele które wykonałem z drewna widoczne na poprzednich zdjęciach zastąpiłem rurami z PCV (tak to się chyba nazywa ).

post-16736-13685174440149_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I tu nie poszedłeś po kosztach - Akwarium 96l - 90 PLN (zamówione w sklepie akwarystycznym)

Szło poszukać (jak nie ma poczekać) na okazję jak ktoś sprzedaje, kupiłem tak za 60 zł 112L :D

Mogłem poczekać bo ciągle jeszcze nie mam czasu na skończenie pokrywy ale wydaje mi się że i tak dużo taniej bym nie kupił a zależało mi na tym by było nowe.

 

tomek122 postaram się wieczorem wrzucić jakieś fotki.

 

Jest wieczorek wrzucam aktualną fotkę:

post-16736-13685174773676_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prace na zestawem ciągle trwają choć w bardzo powolnym tempie (brak czasu), obecnie jestem na etapie wykańczania pokrywy.
Koszt pokrywy to :
- spienione pcv 3mm - nie pamiętam dokładnie ale około 21 PLN w Castoramie
- klej 2 x 6 PLN - nie wiedziałem jaki będzie najlepszy, moim zdaniem dość drogi ale tylko co do tego miałem pewność że się nada.
- zawiaski - 8 - PLN - też drogo ale nie miałem czasu by pojeździć a że byłem w Castoramie to wszystko kupiłem za jednym zamachem.
Dodatkowo udało mi się zdobyć kawałem starej połamanej reklamy ze spienionego PCV 5 mm dzięki czemu ograniczyłem koszty.
Zamontowałem również świetlówkę 14W - lampę wygrzebałem u zaprzyjaźnionego konserwatora, prawdopodobnie kolejne też dostane od niego ale musi je najpierw znaleźć.

 

Obecnie czekam jeszcze na okleinę meblową, która zamówiłem na allegro - koszt z przesyłką - 24 PLN, choć obawiam się że tu popłynąłem bo czekam na nią już 2 tygodnie a sprzedający jak na razie nie odpowiedział na mojego maila.

Ostateczny koszt pokrywy to 65 PLN więc wydaje mi się że nie jest to wygórowana cena, dodatkowo jeszcze jest satysfakcja że się zrobiło to samemu.

 

Całkowity koszt to 310 PLN

 

Akwarium 96l - 90 PLN (zamówione w sklepie akwarystycznym)
 Filtr MINI KANI 120 -148 PLN (allegro)
 Szafka - 35 PLN (własna twórczość)
 Tło - 00 PLN (wykonałem z tego co znalazłem)
 Grzałka z termostatem - 00 PLN (dostałem)
 Pokrywa z oświetleniem - 65 PLN

 

Wrzucam linki do fotek jak to wygląda obecnie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28045da7d079256c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff419e0a2e12ee4e.html

Edytowane przez .Elliot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...