Skocz do zawartości

Nowe akwarium (45 l) kilka pytań


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam akwarium. Raczej już założyłam, woda na razie stoi dwa dni, ale zaczęłam się już zastanawiać jaką by tu obsadę dać ( wiem, że woda ma stać przynajmniej 2 tygodnie ) po prostu później nie będę miała dostępu do internetu, więc nie będę mogła się zapytać... Dodam też, że w naszym zoologicznym niestety nie ma dużego wyboru, a następny zoologiczny jest od mnie ponad 70 km :( .Chciałam się także zapytać o grzałkę, zauważyłam, że nie bardzo mi grzeje, mam ustawioną na 25 stopni, a na termometrze jest 22 stopnie, we wcześniejszych postach było napisane, żeby zmienić ustawienia i ustawić na 30 stopni, ale nie wiem czy to zadziała. Więc mam skorzystać z tamtych porad czy zastanowić się nad nową grzałką ? A jeszcze mam pytanie o takie bakterie do wody co pomagają "dojrzeć " akwarium. Są one dobre ? Pomagają coś ? Czy nie warto w nie inwestować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz jakieś ryby (jw.) zaopatrz się w testy wody, żeby sprawdzić jakie gatunki będzie można wpuścić. Jeśli chodzi o grzałkę to "chińczyki" tak mają, że ustawiona temperatura na termostacie nie jest taka sama jak wody. Podwyższ do ok 28 stopni i zobacz jak zmieni się temperatura wody. Przy tak mały zbiorniku trzeba robić wszystko, aby unikać jakiejkolwiek chemii. Wszelkie dolewki mogą zachwiać stabilność w zbiorniku, a im mniejszy baniak tym trudniej ją zachować. Jakie masz podłoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są, wystarczy zapytać sprzedawcy. Powiedz, że chcesz testy na twardość i pH wody to znajdą. Ewentualnie możesz znaleźć parametry kranówki na stronie internetowej Twojego dostawcy wody, albo do nich zadzwonić i się spytać. A jak nie to po prostu Allegro ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki a podłoże mam drobny żwirek. Kilka roślinek które nie są wymagające, ale mam jeszcze zamiar dokupić. Filtr mam z aquael 230V. Temperatura wody 25 stopni. A te parametry to już zaczynam sprawdzać ;) Grzałka okazała się zepsuta, w nocy coś się stało i całkiem przestała działać, ale mam już nową, która na szczęście dobrze grzeje. A co do oświetlenia jadę jutro kupić pokrywę, bo niestety ale facet nie miał takiego rozmiaru, więc oświetlenie będzie takie podstawowe, jak coś jestem gotowa je jakoś przerobić ;)

 

Czy te testy można kupić ze strony internetowej ? Jeśli tak czy mogą być takie:

http://animalia.pl/produkt,23658,88,tet ... 6-w-1.html

 

lub

http://animalia.pl/produkt,21166,88,tet ... 10-ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...