Skocz do zawartości

Moj kolega to sadysta...


psajdi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Po pierwsze niech przeliczy, czy nie ma przerybienia. 1cm ryby na 1l wody. I tu ważna rzecz: nie bierzemy pod uwagę litrażu akwarium, tylko ile wody w nim jest (zwykle pojemność zbiornika - objętość żwiru, ozdób, sprzętu akwarystycznego liczona w dm3). Najlepiej jest to liczyć przy wlewaniu wody.

Według mnie to jest za mały zbiornik na gurami... Jaka odmiana?

Następnie: 1 brzanka? One nie lubią samotności... Jaka brzanka?

 

Odeślij go do poradnika:

http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak ... e-id9.html

ewentualnie dla urozmaicenia diety:

http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak ... -id54.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sry troche za gwaltowna nazwa tematu ale sluchajcie ma tam 5 roslinek i dzis do zamoscia po jeszcze pojechal ma zwirek muszelki i ,,skamieliny'' z norwegii takie kupione w sklepie kamyczki filtr aha i jescze pytaliscie sie jakie ma gurami itd.. brzanka sumatrzanska 2 gurami mozaikowe juz ma 5 neonow innesa 1 glonojad zbrojnik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ale musicie przyznac ze na forum nauczyliscie sie wiecej rzeczy niz czytajac ksiazki o rybach.. ale ja juz sie nauczylem co robic jak ryba sie ociera jak umieraja jak sie przelicza jakie rybki do akwa i poprostu super uzytkownicy ralph, patrycja, szyma, rutkos itd... Pozdro dla wszystkich osob ktore wymienilem a dla tych ktorych nie wymienilem tez pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odkopałem stary temat ale to co dzisiaj usłyszałem to mnie zamurowało.

 

Dzisiaj jeden z moich znajomych opowiadał mi że jak był młodszy miał akwa. Takie jedno z tych najmniejszych ok. 10 - 15 litrów. Mówił że trzymał w nim....... 20 rybek, w tym welonkę.

 

To dopiero przykład sadyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ladnie...ja tez nie jestem jeszcze nie wiadomo jakim profesjonalista zaczalem jakies 2 miesiace temu ale mimo ze mialoem akwa 30l (teraz 70) to i tak kupilem 4 ryby.i 2 male roslinki.twoj kolega naprawde musi odwiedzic to forum bo jak juz ktos wczesniej pisal to jest to naprawde lepsze zrodlo informacji niz niejedna ksiazka. :mrgreen: bynajmniej ja sie wiele stad nauczylem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...