Skocz do zawartości

złe GH KH PO4 ZIELENICE GLONY


suhcik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wyniki testów nie są takie złe.

Zastanawia mnie tylko czemu jest różnica w ph wody kranowej, a ph w akwarium.

Powinieneś podać trochę azotu dla wyrównania stosunku z PO4 1:10.

Możesz podać mikro z żelazem np. 0,5 zalecanej dawki producenta na początek.

Dobrze, żebyś podawał potas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakoś stronkę z świetlówkami które bęndo dobre do mojego akwarium. Wyczyściłem dziś filtr nie wiem czy dobrze zrobiłem, a także wymieniłem dwu letnio ceramikę na nowo. A może wykleję np. ODBŁYŚNIK-FOLIA LUSTRZANA i by wystarczyło zamiast nowych świetlówek. Zastanawiam się, żeby kupić co2 cały zestaw ,jak myślisz przyda się. Licytuje pokrywę czy takie oświetlenie będzie dobre to jest link do oświetlenia http://allegro.pl/okazja-belka-oswietle ... 45072.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz sole?

300 l brutto akwarium to netto będzie jakieś 250l?

 

1. Kalkulator do tworzenia typowego nawozu na podstawie zadanych dawek tygodniowych

 

Ilość wody do podmiany (lub objętość akwarium) 250 litrów

ilość sporządzonego roztworu nawozu 500 mililitrów

Codzienna dawka nawozu do wody 10 mililitrów

 

Chcę mieć... tygodniowo Dodaj ilość

[mg/l]

Potas, K+ 20,000 K2SO4 52,9 g nie rozpuści się

Azotany, NO3- 10,000 KCl (opcja- zamiast K2SO4) 45,2 g

fosforany, PO4-3 1,000 KNO3 29,1 g

magnez, Mg+2 3,000 KH2PO4 2,6 g

MgSO4x7H2O 54,3 g

Komórki o tym tle możesz zmieniać w objętości nawozu... 500 ml

lub

 

1. Kalkulator do tworzenia typowego nawozu na podstawie zadanych dawek tygodniowych

 

Ilość wody do podmiany (lub objętość akwarium) 250 litrów

ilość sporządzonego roztworu nawozu 500 mililitrów

Codzienna dawka nawozu do wody 20 mililitrów

 

Chcę mieć... tygodniowo Dodaj ilość

[mg/l]

Potas, K+ 20,000 K2SO4 26,4 g

Azotany, NO3- 10,000 KCl (opcja- zamiast K2SO4) 22,6 g

fosforany, PO4-3 1,000 KNO3 14,6 g

magnez, Mg+2 3,000 KH2PO4 1,3 g

MgSO4x7H2O 27,2 g

Komórki o tym tle możesz zmieniać w objętości nawozu... 500 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam;MgSO4*7H2O 200G , CHELAT FE 50G , K2HPO4 100G,KNO3 200G, K2SO4 200G podmieniam co dwa tygodnie 100l.

Możesz mi obliczyć co z czym zmieszać z jaką ilością wody i ile dawki dziennej podawać , bo ja nigdy takich soli nie stosowałem i nie mam zielonego pojęcia jak to ma być napisz mi tak na prosty chłopski rozum , sory że cię tak męczę ale pokładam w tobie nadzieje że mi pomożesz doprowadzić akwarium do porządku.NP. KNO3 z K2SO4 zmieszać razem w 100ml wody prosił bym cię o takie rozwiązanie inaczej będzie ciężko mi to pojąć. I jeszcze mam dalej podawać te nawozy co teraz podaje czy tylko te sole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sole to jest makro.

ProFito to jest mikro.

W powyżym poście masz policzone dawki soli.

Przykładowo:

chcesz mieć potasu 20mg/l - to jest standardowa wartość, to trzeba 26,4g soli K2SO4 rozpuścić w 450ml wody a następnie dolać wody do 0,5l.

W takim stężeniu potrzebujesz 20ml nawozu dziennie wlewać do akwarium. Tak duża ilość ponieważ nie rozpuści się w większym stężeniu.

pozostałe nawozy możesz zrobić jako dawki 10ml dziennie.

Tylko radze na razie nie podawać PO4 ponieważ masz 2mg/l i zabużony stosunek z NO3.

Podaj też 0,5 dawki mikro zalecanej przez producenta.

Podawaj też EasyCarbo tak jak do tej pory.

Co do żelaza to musisz rozpuścić 18g w 500ml wody i podawać 5ml dziennie, z tym że na początku radzę podawać 2 ml dziennie.

Dobrze by było żeby ktoś sprawdził obliczenia w kalkulatorze.

 

Pomyśl o dołożeniu oświetlenia żeby wyszło chociaż 0,35-0,5 W/l.

 

Pamiętaj, że ważna jest też cierpliwość. Po ustabilizowaniu parametrów glony same znikają, tak jest u mnie. Po restarcie pojawiło się trochę krasnali i zielenic, a w tej chwili widzę, że powoli ustępują.

Przy takim oświetleniu jak chcesz kupić to radził bym kupić zestaw CO2 z elektrozaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI ZA POMOC zrobię tak jak polecasz kupię co2 i dołożę oświetlenie , dołożyć jedno świetlówkę t5 45W czy dwie ,możesz mi jeszcze napisać jakie świetlówki mam dokupić lub świetlówkę, chodzi mi o barwę itp.A te co2 to jaką dawkę ustawić żeby ryb nie udusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś testy po dwóch tygodniach nawożenia i wyszły tak;

NO3-50

PH-7,6

KH-10

GH-12

PO4-2,0

a nawoziłem ;

potasu 20mg codziennie

żelaza 2 ml dziennie

;MgSO4*7H2O 10ml codziennie

KNO310ml codziennie

EASYCARBO 8ml codziennie

MAKRO+FE 3,5ML CODZIENNIE

MIKRO30ML CO TYDZIEŃ

MACRO GREEN 6ML CODZIENNIE

Nadal nie podaje K2HPO4

W sobotę robię podmianę 100 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem testy. Rośliny nadal słabo rosną już nie wiem co może być przyczyną, TERAZ LIŚCIE ŻÓŁKNĄ I OD RAZU ROBIĄ SIĘ W NICH DZIURY ,a końce traw robią się czerwone i się odrywają. Może masz jakiś pomysł co z tym zrobić dzięki za pomoc.

NO3-25

PO4-1,0

KUPIŁEM TEŻ SPRZĘT KOMPLET BUTLE CO2 , TERAZ ZAKUPIĘ OŚWIETLENIE ŻEBY TYLKO TO WSZYSTKO NIE POSZŁO NA MARNE BO TO DUŻY KOSZT.

 

nemo130:6.3. Nie piszemy postów z wciśniętym klawiszem „caps lock”. Duże litery świadczą o krzyku, co nie jest tolerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...