Skocz do zawartości

Choroba rybek.


Rekomendowane odpowiedzi

No co ty nie wszystko trzeba to podać wg. zaleceń weta jeżeli się zna na rybkach to będzie wiedział jak nie to ja Ci podpowiem ile dać :)

Tylko u Ciebie jest mały problem z tym NO2 i tu się trochę obawiam ale chyba nie masz wyjścia musisz zastosować leki :( A masz akwarium 120l to nie będzie trzeba lać dużo leku. Napisz mi jeszcze ile masz obecnie rybek i jakie to są na dzień dzisiejszy. Możesz kupić od weta 2 buteleczki levamolu 10% czasami nie ma ale może sprowadzić i trzeba zaczekać ze 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie to bym zrobił pożądek z filtracją.

Kiedy i jak czyściłeś filtr?

Nie doszło do destabilizacji akwarium?

NO2 na tym poziomie jest trujące co powoduje łapanie powietrza przez ryby, opadanie na dno, wariowanie (obijanie się o szyby).

Z lekami poczekaj. Levamisol najlepiej podać razem z pokarmem.

A założe się, że przy takiej wodzie ryby i tak nie jedzą.

Do leczenia Levamisolem woda ma być kwaśna i miękka i temp poniżej 28 'C, światło zgaszone na czas leczenia.

Spełniasz te warunki? Zresztą podanie leku przy takim NO2 tylko dobije ryby.

 

Edit:

Levamisol znajduje sie w Levamolu w stężeniu 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapet zwróć uwagę na to co kolega napisał o odchodach? Są białe, bezbarwne, długie - to oznacza, że ma podwójny problem (nieustabilizowane parametry i robale) a gdyby tak przenieść ryby do innego akwa z wodą RO i tam zastosować leczenie? Akwarium ogólne w tym czasie mógłby doprowadzać do ładu. Co myślisz o takim rozwiązaniu Mapet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że to przez parametry wody.

Ryby mogą nie pobierać pokarmu i mieć takie odchody.

U mnie jedna nie je(uszkodzona pokrywa skrzelowa i prawdopodobnie ucisk na przełyk) i takie ma a pod mikroskopem nic nie widać, żadnych pasożytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ureguluje NO2 i wszystkie parametry ale to nie potrwa tez zbyt krótko ;/. Ryby pobierają pokarm bez problemu :/. Na tą chwile daje im TetraMin. Muszę zmienić sklep z karmą mrożoną :/ więc płatki mi tylko zostały. Czy konieczny będzie zakup RO ?. Mam drugie akwa o pojemności ok 90l . Myślałem przenieść tam wszystkie ryby, zrobić porządek w głównym to znaczy wymienić wodę poczekać na stabilizacje zrobić testy wyregulować ją i dopiero przenieść część. Filtr czyszczę przy podmianach wody w wodzie z akwarium ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...