Skocz do zawartości

Choroba rybek.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie chorują mi rybki , są słabe osiadają na dnie lub wariują uderzając o szybę miałem tak z gurami mozaikowe. W jednym dniu są słabe na następny dzień znajduje je martwe z dziurą w brzuchu ;/ pewnie to sprawka zbrojnika bo widziałem jak ssał martwą rybę ?. Zbiornik 120l dwie świetlówki t8 18W , zbiornik mam od początku listopada 2012, podmiany wody co ok niecałe dwa tyg 10 dni dokładnie podmieniam ok 30 do 35 l wody uzywam do tego wody z wodociągów z dodatkiem AquaSafe i EasyBalance (Tetra) i dla roślin Easy-Life Kalium - potassium. co do Filtra to mam fanfilter fan3 lus (Aquael) , grzałka easyheater 150W nietłukąca Aquael, Uwaga grzałkę oddalem na gwarancje jakis miesiąc temu oddali mi juz naprawioną lecz lekko (strzela, cyka, tak jak by miala przebicie lecz mnie nie kopie ) nie wiem co z nią , temperature wody utrzymuje na poziomie od 25 do 27 stopni ;). karmie ja Ochotką , daphnia, mozliwe jest zeby mrozonki byly stare ? przeterminowane ? caly czas byly w zamrożone a wiec nie wiem podejrzewam to że karma cos mi psuje, do tego daje , Tetra min w płatkach. obsada : parka molinezji żaglopłetwej , prętnik byla para ale wlasnie samica mi w ten sam sposób zdechła , syjamski, zbrojniki dwa jeden złoty, do niedawna dwa barwniaki czerwo... lecz jeden tez zdechł, labeo, bocja wsp... , kakadu dwa samce samicy nie moge nigdzie kupic :(, 7 neonów innesa , iratherina werneri 3 samce jedna samica, kiryski panda dwa i dwa nanus, i dwa guramiki które tez zdechły, . pomożecie ? ;/. nie wiem co jest ;/ .

Luna: Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Ryby takie jak kakadu są dość wymagającymi , to nie jest moje pierwsze akwa. i wiem ze warto to dodawac ;). w pierwszej wypowiedzi nie zznaczylem ze mam też ramirezy i one tez nie lubią zwykłej wody jednak sądze ze te dodadki stabilizują srodowisko wodne tych ryb . moze sie myle ale wiem to z doswiadczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to parametry wydają się być ok.przydałoby się jeszcze sprawdzić czy NO2 jest =0, no i KH, na twoim miejscu wogóle zrezygnowałabym z karmienia ochotką jest wiele innych lepszych i zdrowszych karm: komar, szklarka, solowiec (artemia). Oprócz tego, że siedzą na dnie a czasem dostają świra nie ma innych objawów? Może zwróć uwagę na odchody. Daj jakieś zdjęcie chorej rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zainwestować w RO, Lub torf , co lepsze ? mam dwa baniaczki dwa ogolne niestety nawciskal mi kumpel rybek bo likwidowal nie mam co z tym zrobic a szkoda mi wyrzucic mial większość kąsaczowców więc wymagalne nie są zbytnio, w głownym ograniczylem ilość ryb , lecz i tak musze dokupić jednego barwniaczka samice prętnika i samice dla kakadu najlepiej 2+1 ? , co do barwniaczka jak mi sie uda wrzyce zdj. ocencie jaka to plec ;)

post-16532-13685173223039_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest samica i to w ciąży ;) co do parametrów to rzeczywiście GH masz za duże - 17 , optymalnie powinno być do 10GH a co do ochotki to najgorszy syf dla rybek, żyją w mule i przenoszą różne choróbska, wielu akwarystów ci to może powiedzieć- zrezygnuj z karmienia ochotką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam z mrożonek to solowiec (artemia) , szklarka, komar czarny oraz różne suche karmy na bazie witamin. To może już ją zdążył zapłodnić wcześniej ;) przeczytaj sobie jak obniżyć GH

parametry-chemiczne-wody-jak-obnizyc-jak-podwyzszyc-t23176.html?hilit=Parametry%20wody%20jak%20podwy%C5%BCszy%C4%87%20jak%20obni%C5%BCy%C4%87

A czy to jest na pewno tęczanka? Mi wygląda na gupika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy... jeżeli chodzi o moje ryby to mam tęczanki wernera, a gdzie ty widzisz te ryby ? :D. ok. postaram sie uregulować wode w zbiorniku ;). zmękcze ją pod pielęgniczki bardziej ;). hmm ale czy barwniak nie zapladnia jej przy skladaniu ikry ? ;> ;> ?

 

Luna: Na forum wymagana jest poprawna pisownia. Mowa o tym w regulaminie, który zaakceptowałeś.

Kolejny post bez polskich znaków i wielkich liter zostanie nagrodzony ostrzeżeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz dziennie, jest z rodziny pielęgnicowatych racja ;), ale co do kakadu jak były dwa barwniaki nie czepiała się nic teraz kiedy jest sama stroszy się na kakadu raz na jakiś czas nie namolnie ;). Mam tylko dwa samce kakadu ;).

 

Edit:

 

Ktoś pytał mnie o odchody. Wydaje mi się że zauważyłem u chorych rybek że były one hmm... białe, przezroczyste,bezbarwne. Co to może oznaczać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...