Skocz do zawartości

Co zrobiłem źle ?


sensej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Odziedziczyłem jakiś czas temu baniak 240L. Od pewnego czasu jest coś nie tak z wodą. Zdechły mi między innymi dwie pielęgnice pawiookie - trzecia jakoś się jeszcze uchowała a 2 paletki pływają coraz słabiej. W dodatku woda zrobiła się jakaś brudna i w rogach akwarium jest piana.

 

Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240L to nie jest akwa dla pawic,poza tym nie trzyma się ich z paletami.Kolejna rzecz to to,że palety są rybami stadnymi,więc nie trzyma się 2 sztuk.

A tak w ogóle to opisz akwarium-parametry wody,podłoże,wymiary akwarium,oświetlenie,filtrację,rośliny,itd.

No to akurat mam dobrze bo mam ich 5. To resztę pawiookich mam wyrzucić ?

 

Wody nie sprawdzałem, na podłożu mam piasek 1 cm gdzieś, jedna lampa w pokrywie i 2 żarówki energoszczędne PHILIPS. Temperatura 22 stopnie, roślinki mam 2 i jeden korzeń.

 

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to akurat mam dobrze bo mam ich 5. to resztę pawiookich mam wyrzucić ?

Tak. A dokładniej oddać komuś kto ma bardzo duże akwarium. Jak chcesz te 5szt. trzymać w 240L to nie zdajesz sobie sprawy jak duże rosną. Tutaj dyskusja w sumie nie jest potrzebna - jeśli ich nie oddasz będą chorować i długo nie pożyją.

 

wody nie sprawdzałem, na podłożu mam piasek 1 cm gdzieś, jedna lampa w pokrywie i 2 żarówki energoszczędne PHILIPS. Temperatura 22 stopnie, roślinki mam 2 i jeden korzeń.

To sprawdź te parametry wody. Nikt tu nie wróży i nie wie dlaczego Twoje ryby zdychają.

Choć strzelam że obsada może być głównym problemem zmian parametrów wody. Jaki filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...