Skocz do zawartości

woda ro plus remineralizator


faber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam BARDZO SERDECZNIE. Jestem tu nowy i bardzo zielony w sprawach chemii.

Mianowicie. Obecnie mieszam wode ro z kranowka w proporcji 70 na 30

woda w kranie ma

ph 7.4

kh12

gh15

no3 prawie 40.

 

po odstaniu w wiaderku ph podnosi sie odrazu do 8.

w zwiasku z zaistniala sytuacja zakupilem filtr ro.

mam teraz

kh 4

gh5

ph 7.4 ( i to tylko dlatego tak nisko ze mam filtracje przez torf i 10 kilo drewna w akwarium 112 l.

( w akwarium dekoracja neutrala ph)

 

jesli zmieszana wode odstawie w wiaderku na dobe...ph bedzie roslo do ponad 8 tak czy siak.

 

Moje pytanie jest czy dokupujac zwykly re-mineralizator do filtra ro, bede mogl wlewac 100% osmozy do akwarium (oczywiscie zdaje sobie sprawe ze stopniowo)

dowody dodane by byly takie elementy

 

Ca2+: 36mg/l

Mg2+: 14mg/l

Na+: 20mg/l

K+: 8.7mg/l

Anions in filtered water

CO32-: 13mg/l

SO42-: 0.5mg/l

Cl-: 0.6mg/l

F-: 0.07mg/l

 

 

czy to wystarczy aby totalnie pominac kranowe? (w ktorej jest multum innych pierwiastkow...choc wiekszosc szkodliwych heheh)

z gory dziekuje za odpowiedz .PS. Czy sa jakies kalkulatory aby wyliczyc jakie bedzie ph po dodaniu wyzej wymienionych substancji do wody ro?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fauny to mam biotop amazonii. neony czerwone, pielegniczki itd. wymarzone parametry wody to jakiekolwiek kwasne ph, stale.

 

. Rosliny to glownie rotale i valisneria plus jakies tam microsium i 3 rodzaje mchow. wszystko malo wymagajace. zarastaja cale akwarium.

 

stosuje easycarbo gdyz rosliny kilka tygodni temu zaczely marniec. a teraz juz wracaja do formy i rosna jak burza. Swiatlo 40 wat. oswietlam 8 godzin w przeciwnym razie pojawiaja sie glony nitkowate.

4 kilogramy substratu plant fluval pod 25 kilogramami zwirku. plus tablety dla roslin.

Jak mialem twarda wode to rotala bombelkowala bez zadnego co2, mocnego swiatle itd. teraz jak spadlo kh i co za tym idzie co2 w wodzie juz nie jest tak kolorowo.No ale wode dostosowalem do pielegniczek i zakupilem ro specjalnie przed kupnem obsady.

 

Tak wiec czy moge stosowac wyzej wymieniony remineralizator czy to za malo? w wodzie sa przeciez inne skaldniki jak bor, cynk itd? tego chyba ten cartridge nie dostarczy?

 

pozdrawiam

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeszukalem caly internet probujac sie dowiedziec czy standardowe remineralizatory ro nadaja sie do akwarium. Wyslalem kilka maili do ludzi sprzedajacych je na ebay,u i otrzymalem wiadomosc iz nie nadaja sie one do wykorzystania w akwarystyce. Nie wiem czy to prawda czy nie ale chyba juz mam swoja informacje.Dziekuje za pomoc. Chyba pojde w strone JBL AQUADUR. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak. Posiadam 4 stopniowy filtr. Te 3 stopniowe ponoc nie do konca usuwaja no3. Dadam ze woda tez niezle smakuje. PH PO WYJSCIU 5.5

 

http://www.ebay.co.uk/itm/50gpd-4-STAGE ... 3ccd3cdfa0

dokladnie ten.

 

mam go juz troszke. Produkuje dokladnie 3 litry na godzine.

pozdrawiam

 

Regulamin. +1. Mapet

 

Mam akwarium z dużą ilością roślin, pływają w nim a. Baenschi (dzikusy). Jak wiadomo, ryby te lubią wodę miękką i kwaśną. Z racji zieleniny nie mogę pozwolić sobie na zerowe twardości.

Do podmian używam jedynie wody RO + mineralizator żółty ze strony akwanawozy.com.pl. Dodatkowo w kuble mam litr torfu, który wymieniam co jakiś miesiąc.

Twardości wody uzyskane w ten sposób to:

węglowa - 3

ogólna - 5

I teraz to co chyba najważniejsze - mając stosunkowo niskie twardości węglowe, można dosyć łatwo zbić PH podając do akwarium dwutlenek węgla. Mam obecnie ph na poziomie ok 6,5 - dozuję CO2 i oczywiście kontroluję, czy nie ma przyduchy w akwarium.

Oczywiście, aby wszystko było ok i żebyś miał w miarę stabilne parametry nic nie może podnosić twardości wody w akwarium - jak wiemy twardość często podnosi podłoże, muszle, jakieś nieznanego pochodzenia ozdoby itp.

Z racji posiadania sporej ilości zieleniny w akwarium dodatkowo nawożę akwarium solami: KNO3, KH2PO4, K2SO4, chelatem Fe oraz mikroelementami z Intermagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.I dziekuje bardzo za zainteresowanie. Podawalem CO2 z bimbrowni. Niestety mialem zbyt duze wahania pH po wylaczeniu co2 w nocy.

Teraz mam wysokie ph w dzien i niskie w nocy (bez podawania wogole co2)

 

 

Mam zamiar jednak ponownie odpalic moje co2. Tym razem zamierzam puszczac to 24h/dobe z tym ze koniec dyfuzora w nocy bede dawal bardziej przy tafli wody a w dzien glebiej.

Dzieki temu mam zamiar otrzymac wieksze rozpuszczanie co2 w dzien ( mniejsze pH) I mniejsze nasycenie wody co2 w nocy. Kontrolujac pH zobacze czy uda mi sie utrzymac dzienno-nocne wahania ph na minimalnym poziomie. Co wy na to? Ktos to praktykowal?

 

Byś chociaż coś spróbował poprawnie napisać... +1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...