Jump to content

Ampularie - warto ?

marta18466
 Share

Recommended Posts

Witajcie.

Zastanawiam się, czy nie kupić kilka ampularii. Czytałam dużo na ich temat, ale chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Chodzi mi o ich hodowlę itd. Wydaje się,że hodowla nie jest trudna, jednak gdy kiedyś je miałam, to po kilku dniach było po nich.

126 litrów może być lekko przyciasne na skalary. 1 glonojad syjamski to też nie do końca trafiony wybór.

Do tego 4 brzanki to trochę mało przydało by się 2 x tyle (czyli 8 lub więcej) z tym, że brzanek nie trzymamy ze skalarami.

Proszę Cię zastanów się nad zmianą obsady dostosowując ją do parametrów wody. (Mam tu na myśli PH i GH)

Pozdrawiam.

Ampularie będziemy dodawać lub nie przy odpowiedniej obsadzie i warunkach inaczej nie ma sensu myśleć na ten temat...

Albo chcesz mieć "prządek" w akwarium i coś poprawiać albo po co zadajesz pytania?

Jeśli chcesz usprawiedliwić swoje "wyimaginowane fantazje" to nie tutaj. ;-)

Polecam Ampularie, ja w swoim 126l trzymam 8szt.

Bardzo pożyteczne, doskonale czyszczą dno,szyby i rośliny z glonów. Plusem też jest to że ich mnożenie można łatwo kontrolować, ponieważ składają kokony nad powierzchnią wody, i nie chcąc ich po prostu można ten kokon usunąć z akwarium.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...