Skocz do zawartości

Parametry kranówki i wody z akwarium a zakup fitra RO???


tomaszzakopane
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam prośbę ponieważ mam problemy w akwarium (padają krewetki amano ) dodatkowo trochę problemów z glonami krasne/ nitki. Mam podejrzenie ze to przez podmiany wody bo leje wodę z kranu z uzdatniaczem ale jak domniemam wywołuje to skoki PH

Akwarium 120l brutto

oświetlenie 2x 38w świece jakieś 8-10 godzin

Filtracja 2 x mini kani 120

Co2 z butli + spiek ceramiczny 24H i tutaj też podejrzewam że szło za dużo do tej pory i to mogła być jedna z przyczyn padania amano ale z drugiej strony gdy by było za dużo to skąd nitki i krasne???

 

parametry kranówki

PH 7,5

KH miedzy 5-6 (Zoolek)

GH 6 (Zoolek)

Sera No3 0

JBL Po4 0

w akwarium po wieczornej podmianie zmierzyłem następnego dnia rano

PH 6,5

KH 5

GH 9

Po3 staram się utrzymywać na poziomie nie przekraczającym 25ppm

Po4 na poziomie 1-1,5 ppm

Tutaj teraz pytanie następne

Jak przy podmianach utrzymać ph ?

czy przy tych parametrach kranówki potrzebny jest zakup filtra RO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 15l, czyli 3 baniaki po 5l to aż tak wiele? To jest wszystko ile potrzebujesz raz w tygodniu podmienić. Jeśli wlejesz wodę w temp. pokojowej powoli, przy wylocie filtra to rybom szoku nie sprawisz także nie musisz wody grzać specjalnie. Co to za problem nalać do tych baniaków wodę i zostawić na 24h? Krewetki bardzo nie lubią się z chemikaliami, wszelkie uzdatniacze także pod to podchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory podmieniam około 30l/tydzień bo tak wyczytałem a to są już dwa wiadra a moja 3-letnia córka tyko na to czeka aby dorwać się do wody

no nic spróbuje jakoś to zrobić

Czyli w moim przypadku zakup filtra RO nie jest jakoś specjalnie potrzebne ?

Pytanie czy woda musi stać 24 godziny czy wystarczy jak postoi przez noc?

a jeszcze nikt mi nie odpowiedział czy moja woda w kranie jest ok czy nie za bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla krewetek ta woda jest nawet zbyt miękka. Ale nadaje się doskonale. Możesz jedynie uzupełnić wystrój o jakiś kamień wapienny/marmurowy i ładnie Ci KH podniesie.

PH nie jest tak istotnie jak twardość. Krewetki z wapnia budują swoją "skórę". Musisz dbać by nie było skoków parametrów i temperatury.

Wg mnie możesz śmiało lać wodę z kranu tylko odparuj chlor i podnieś temperaturę by nie było nagłego skoku (obniżenie o ponad 5 stopni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...