Skocz do zawartości

Obsada 240 l Blackwater. Proszę o pomoc.


Bartosz83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prawdopodobnie dla mojej obecnej obsady znajdę nowy dom u siostry a ja do moich 240 l chciałbym abyście pomogli mi dobrać obsadę :)

Akwarium: 240 l 120x40x50

Filtracja: zewnętrzny biolog 700 l/h, wewnętrzny mechanik 750l/h

Podłoże: piasek

Dekoracje: drewno, korzenie i kokosy

 

Ma to być biotop Blackwater. Chciałbym aby znalazły się w nim ryby maksymalnie duże do tego zbiornika np. pielęgnice lub akary. Lubię duże ryby, proszę poradźcie mi cała obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeh widzę że trochę niecierpliwy jesteś jeśli chodzi o herosy.

No cóż , mówisz lubisz duże ryby hm ... pamiętaj że i tak w sklepie są tylko młode sztuki , więc nawet jeśli okaz pielęgnicy ma być spory to potrzeba na to czasu.

Do 240L dużo dużych ryb nie wsadzisz , to wbrew pozorom nie jest duży zbiornik dla pielęgnic. Oczywiście mówimy tu o okazach które nie przekroczą 20cm , jeśli oprócz tego chcesz mieć coś jeszcze.

Popieram propozycję wyżej skalary + neony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej robię podkład na przyszłość. Poczekam ok 2 - 3 miesięcy i jak nie zaczną rosnąć to przeniosą się do mojej siostry. Ale wolę mieć zaplanowaną obsadę. Ja lubię parki więc nie muszę wrzucać do 240 l dużo ryb. Ale skalary i neonki to ciekawy pomysł :) a skalary to 1 parka?? i ile neonków.

Poza tym i tak mam nadzieję, że moja parka Sewerum będzie rosnąć bo bardzo mi się podobają. :) A powiedzcie mi po czym poznałbym, że skarłowaciały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wyglądają na młode ale nie skarłowaciałe , mogę się mylić .Karłowacenie to długi proces , musiały by kilka lat siedzieć w małym baniaku. Przy dobrym żarciu będa rosły w oczach , oczywiście bez przesady. Daj im szansę zobaczysz jak odbiją teraz gdy mają tyle miejsca ....

Co prawda dżdżownice są dobrym pomysłem , a do wiosny coraz bliżej także nie będzie problemu z pozyskaniem mięska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak przepraszam to H. Efasciatus :) wiem, że wykonanie słabe ale robione na 10 krotnym zoomie gdyż jak tylko podchodzę do akwarium chowają się w korzenie. Czyli wszystko z nimi jest ok ??:) To mnie uspokoiliście. Podobno jest to odmiana Red. Jak się im przyglądam to widzę na pomarańczowym ciele plamki czerwone, na fotkach ciężko to uchwycić :) I tu moje pytanie jak odróżnić gold od red ?? Tylko po plamkach czy goldy też takie mają??

 

nemo130: Obsada dobrana, temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...