Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium prosze o podpowiedzi na hodowle


Bezendu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym posiadaczem akwarium 72 L chcial bym zaczac hodowac rybki ,bardzo mi zalezy by miec podloze z piasku poniewaz bardzo mi sie to podoba chcial bym zapytac czy moge miec takie podloze i jakie rybki na poczatek myslalem zeby kupic na poczatek kilka gupikow i neonki co wy na to ? duzo sie naczytalem na temat piasku mam filter do wydajnosci 100 L akwarium ,prosze o jakies rady kogos doswiadczonego :)

Luna: Dbaj o pisownię. Na forum wymagane jest używanie polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony wolą czarne podłoże. Lepiej się czują przy takim i lepiej są ubarwione. A neony dobrze się czują przy niskim pH wody od 6,0 do 7,5. Ale zalecane pH to 6,5. A gupiki dobrze się czują przy twardej wodzie od pH 7,5 do 8,5. Więc gupiki i neonki to złe połączenie.

Wybierz coś z tych ryb:

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-60l-t7147.html

Napisz jaki masz model filtra bo mam przeczucie że to słaby chińczyk.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filter mam ten http://allegro.pl/filtr-wewnetrzny-aqua ... 35439.html

Chcial bym miec jakies rybki ktore latwo hodowac pomyslalem o gupikach i neonach a moze mi cos poradzicie jeszcze

Podloze bym chcial miec z piasku kwarcowego drobniutkiego lub drobnego

Cos takiego http://allegro.pl/bialy-piasek-kwarcowy ... 60343.html

Tylko jakie rybki do tego i czy sie uchowaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże musi oddychać czyli nie może być za drobnenie nie raz to przerabiałem kombinajcjami alepejskimi z filtracją czy cyrkulacją wody.

Zawsze wynik był ten sam, strefy beztlenowe jakiś gloniska w podłożu na przedzie szyby.

Polecam ciemniejszy bazalt o frakcji 2-4 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...