Skocz do zawartości

piskorki


fish87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

przymierzam się do nowego akwa ( ok 200) i chciałbym umieścić w nim te (przynajmniej ze zdjęć i filmików) ładnie prezentujące się ryby, wiem, że dużo czasu spędzają w zakamarkach, ale zawsze chciałem mieć takiego mini węża na dnie :)

 

Moje pytania o wasze doświadczenia:

- czy są spokojnymi mieszkańcami względem pozostałych? z jednej strony mam na myśli inne zwierzątka przydenne (krewetki, ampularie, otoski), z drugiej zaś rybki pływające jak neony Inessa, danio czerwone czy też pielegnice (tych jeszcze nie mam, np. zebra, akara i inne)

- jak odniesiecie sie do tego, że ryby te "lubią wyskakiwać", pytam z braku przykrywy, niektórzy piszą, że u nich w ogóle tego nie robią, zatem jest to zachowanie sporadyczne wywołane okreslonymi okolicznościami (nowi mieszkancy etc) czy też jest ono dla nich typowe?

- czy poza tym, że lubią kryjówki, to w ciągu dnia wychodzą żerować i tym samym cieszyć oko?

- rozmnażanie. robią to w warunkach akwariowych? można się doczekać potomstwa?

- i na koniec jaka liczba min jest optymalna, czy mając chociaz dwie sztuki będzie dla nich znośnie?

 

aaha jeszcze jedna uwaga lepiej aby miały "gołe" podłoże czy można je spokojnie zasadzać trawnikiem (bądź jakimś mchem)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy są spokojnymi mieszkańcami względem pozostałych?

Tak.

z jednej strony mam na myśli inne zwierzątka przydenne (krewetki, ampularie, otoski), z drugiej zaś rybki pływające jak neony Inessa, danio czerwone czy też pielegnice (tych jeszcze nie mam, np. zebra, akara i inne)

 

Ale "namieszałeś" tymi rybami... jeśli chcesz mieć piskorki zdecyduj się na ryby z Azji, a odpuść inne np. neony i pielęgnice.

Oczywiście należy pamiętać o odpowiednich parametrach wody. Odnośnie szczegółów obsady załóż temat w odpowiednim dziale.

- jak odniesiecie sie do tego, że ryby te "lubią wyskakiwać"

Piskorek to ryba, która łatwo wyskakuje z akwarium, więc należy je dobrze przykrywać.

- czy poza tym, że lubią kryjówki, to w ciągu dnia wychodzą żerować i tym samym cieszyć oko?

 

Jest to ryba aktywna głównie nocą, w ciągu dnia lubi się ukrywać.

 

- rozmnażanie. robią to w warunkach akwariowych? można się doczekać potomstwa?

 

Podobno przy odpowiednich warunkach jest to możliwe, ale może niech wypowie się ktoś komu się to udało.

 

- i na koniec jaka liczba min jest optymalna, czy mając chociaz dwie sztuki będzie dla nich znośnie?

 

Dwie sztuki to stanowczo za mało. Jest to ryba stadna więc "wypadałoby" mieć ich przynajmniej ok. 6-8 sztuk.

 

aaha jeszcze jedna uwaga lepiej aby miały "gołe" podłoże czy można je spokojnie zasadzać trawnikiem (bądź jakimś mchem)

 

Na podłoże wymagany piasek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi!

 

tak przeglądając jeszcze iciekawsze ryby na dno znalazlem trochę informacji o babkach stiphodon, sa to glonożercy i ponoć mają interesujące zachowania, co więcej ludzie trzymaja je w zbiornikach od 60l (a nawet mniej) choc osobiscie sam przymierzam się do 200

 

taka ryba tez odpowiada moim oczekiwaniom, co myślicie o takiej opcji? zamiast piskorek?

 

Zdania zaczynamy z wielkiej litery!

kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...