Skocz do zawartości

Nowe zakladanie AKWARIUM 126L WYMIARY:80cm X 35cm X 45cm


slavi85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przejalem akwarium po moim kuzynie, ktore jest w oplakanym stanie i postanowilem je zrobic na nowo oraz uratowac oczywiscie rybki w nim zyjace!!

Terazniejsza obsada akwarium to:

 

-parka kakadu

-2x molinezja

- 5 neonkow czarnych (reszta pozdychala, bo on od 4 miesiecy nic z tam akwarium nie robil)!!

- i jeden otosek osamotniony

 

wiec teraz mam kilka pytan:

1. co zrobic z tymi rybkami na czas robienia akwarium na nowo, skoro ta woda ma sie odstac az ok 14 dni( kupilem juz te wszystkie uzdatniacze na start akwarium i testy)moze to cos przyspieszy???

2. co dokupic do tej obsady?

3. i jakie roslinki najlepiej? (zeby mi za szybko nie zarastaly calego akwarium)

 

 

Filtr,grzalka z termostatem, termometr juz jest i wszystko dziala i tez jest dostosowane do tego litrazu( sprawdzalem na necie)

 

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

 

Regulamin 6.2. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli jeszcze nic nie robiłeś, to daj ryby do mniejszego zbiornika.

Wlej tam 80% wody z tego akwa i 20% odstanej kranówki.

Daj filtr bez mycia go.

Potem możesz urządzić to 126 akwa od nowa.

Dać z powrotem wodę i filtr.

Jeśli uda Ci się zachować ok 70% "starej" wody i filtr bez płukania, to nie musisz czekać 14 dni.

Później co tydzień rób podmiankę 20% wody.

 

2. Zależy jakie masz PH I GH WODY.

3. Zależy jakie masz oświetlenie i jakie planujesz podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ph mam ok. 6.5 a GH 5, tak mi wychodzi na testach, kupilem te paskowe tetry 6 w jednym. Slyszalem ze nie sa zbyt dokladne, ale na poczatek moga chyba byc?? Ok a teraz do rzeczy:)

 

podloze planuje z piasku kwarcowego ze wzgledu na kakadu, zeby mialy 'miekko', czy to dobry pomysl?

A oswietlenie sam nie wiem jakie jest, bo jest tylko jedna swietlowka, wiec i tak musze zrobic nowe to oswietlenie.

 

czekam na rady

pozdrawiam

 

 

Nie dubluj tematów, dbaj o pisownię. Zapoznaj się z regulaminem który zgodziłeś się przestrzegać podczas rejestracji. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...