Jump to content

Kupiłem filtr JBL e901 jak zacząć?


Recommended Posts

Wypłucz go. Wkłądy też wypłucz bo na nich jest dużo pyłu. Biostarter przyspieszy cykl azotowy a raczej jego rozpoczącie ale nei jest konieczny.

Najlepszym odmulaczem jest wężyk, ew. na jego koniec można założyć kawałek prostej rurki.

Nie używałem bateryjnego, więc nie wypowiem się. Uważam natomiast, że odmulanie z wpompowywaniem odfiltrowanej wody do akwarium nie jest dobrym pomysłem.

Link to comment
Share on other sites

Ja biostertera nie używałem w moim e901. Opinie na jego temat (biostartera) są podzielone. Akwarium musi przejść pełne dojrzewanie. Poczytaj o dojrzewaniu akwarium - pełno wiadomości na tym forum.

 

Kup sobie czyścik do węży, węże zarastają i przepływ gwałtownie spada. Jeśli masz młode lub małe rybki, to będzie potrzebny prefiltr.

 

Co do odmulacza, to można kupić o wiele tańszy i równie skuteczny. Twój wybór.

 

Filtr wystarczy złożyć uważając na uszczelkę na górnym koszu - po pewnym czasie rozciągnie się i nie będzie pasować. Wypłucz media. Podłącz do prądu i naciśnij duży przycisk (pompę) kilka razy.

 

W tych filtrach ważne jest odpowietrzanie, które wykonujesz poprzez naciskanie co jakiś czas tej pompy. Tak długo aż przestaną wylatywać bąbelki powietrza w akwarium. Gdy już skończą wylatywać, to pobujaj filtrem delikatnie uderzając w podłogę - będą nadal wylatywać bąble i będzie szumieć. W ten sposób dokładnie odpowietrzysz filtr. Powtarzam uderzaj delikatnie. Sposób sprawdzony u mnie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...