Skocz do zawartości

200l w prezencie - rady na start


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam od wyjeżdżającego stryja 200l akwa w którym są ryby wymienione w moim podpisie. Wcześniej miałam tylko małe akwarium z gupikami i molinezjami i teraz nie jestem pewna czy tak od razu będę umiała się dobrze zaopiekować nowymi rybkami, z którymi nie miałam wcześniej styczności. Zawsze chciałam mieć duży baniak jednak nie miałam pieniędzy żeby sobie taki sprawić i nie byłam przygotowana na taki prezent, a rybami trzeba zająć się już. Proszę o pomoc na start.

1)Moja główna wątpliwość: Czy w tym baniaku nie jest za dużo ryb? Pielęgnice są dość spore i zauważyłam, że zaczęły się atakować - "gryzą" się po pyszczkach. Papuzia jest spokojna, czasem tylko pogoni te, które wpłyną na jej terytorium.

2) jakie rośliny? Na razie przymocowałam do korzenia anubiasy, mam też kabombę i jeszcze jedna roślina, która już była, ale nie wiem jak się nazywa.

3) Proszę o jakieś ogólne rady na początek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajica 1+1

Zbrojnik 1+1

Kiryski.

 

Tyle zostawiasz.

Najlepiej zrób restart. Postaw zbiornik na piachu, wtedy możesz mieć kiryski. Pielęgnicom też wyjdzie to na dobre. Najlepiej kup piach zwykły budowlany żółty. Nie bójcie się go używać, wiele osób się boi płukania 10 razy. Ja ostatnio to zrobiłem pierwszy raz i jestem super zadowolony. Najlepszy piach jaki może być plus 15zł w kieszeni (baniak 21l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...