Jump to content

jajeczka w akwarium


BellatriksL
 Share

Recommended Posts

Witam,

Dzisiaj rano zauważyłam ikrę na szybach akwa. Mam w nim mieczyki, molinezje, platki, krewetki czarne, ślimaki świderki, kosiarki i 1 gurami na przechowanie oraz 2 kiryski. Są u mnie od ponad roku i zawsze myślałam, że są tej samej płci, ale jak dzisiaj patrzyłam to jeden jest okrągły jak beczka, a drugi chudy. Więc myślę, że to może być ich, bo tylko one mogą składać ikrę. Czy mam ją przełożyć do drugiego zbiornika?? Po ilu dniach będzie wylęg?? Potrzebuję jak najwięcej info, ponieważ to moja pierwsza ikra i nie chcę żeby coś poszło nie tak...

 

Zdjęcie jajeczek:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/801/dsc1380j.jpg/

 

 

 

agunia997- Pisownia.

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm.... Ale na wierzchu nie widać żadnych zmian, tylko środek zrobił się wieczorem bielszy a nie prawie przezroczysty jak rano.

I mam jeszcze kilka pytań: czy samice kirysków robią coś z jajkami?? ile dni po złożeniu następuje wylęg?? jeśli to gnicie to jak mu zapobiegać?? jakie warunki w mniejszym akwa z ikrą??

Link to comment
Share on other sites

Zarodek powinno być w 3-4 dzień widać. Samice kirysków nic nie robią z ikrą-prz yklejają i tyle i ich rola się kończy. Na gnicie-czyli dokładniej pleśnienie są leki te same co do ryb-pleśn jest grzybem więc na choroby grzybowe kupujesz i po tarle wkrapiasz-nigdy wczesniej. Jakie warunki-dokładnie muszą być takie same jak w akwarium gdzie się wytarły-a jak to zrobić? Przenieś wodę z akwarium gdzie doszło do tarła.

Link to comment
Share on other sites

Będę pilnować ;D na razie nic z nich nie będzie bo zapleśniały (a przynajmniej mi się tak wydaje), a następnym razem zostawię w akwa i zobaczymy czy coś z nich wyjdzie, a ponieważ mam zamiar na ferie zrobić przeprowadzkę do innego zbiornika (120/40/30 wys) to dokupię parę kirysków ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...