Skocz do zawartości

jajeczka w akwarium


BellatriksL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj rano zauważyłam ikrę na szybach akwa. Mam w nim mieczyki, molinezje, platki, krewetki czarne, ślimaki świderki, kosiarki i 1 gurami na przechowanie oraz 2 kiryski. Są u mnie od ponad roku i zawsze myślałam, że są tej samej płci, ale jak dzisiaj patrzyłam to jeden jest okrągły jak beczka, a drugi chudy. Więc myślę, że to może być ich, bo tylko one mogą składać ikrę. Czy mam ją przełożyć do drugiego zbiornika?? Po ilu dniach będzie wylęg?? Potrzebuję jak najwięcej info, ponieważ to moja pierwsza ikra i nie chcę żeby coś poszło nie tak...

 

Zdjęcie jajeczek:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/801/dsc1380j.jpg/

 

 

 

agunia997- Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... Ale na wierzchu nie widać żadnych zmian, tylko środek zrobił się wieczorem bielszy a nie prawie przezroczysty jak rano.

I mam jeszcze kilka pytań: czy samice kirysków robią coś z jajkami?? ile dni po złożeniu następuje wylęg?? jeśli to gnicie to jak mu zapobiegać?? jakie warunki w mniejszym akwa z ikrą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarodek powinno być w 3-4 dzień widać. Samice kirysków nic nie robią z ikrą-prz yklejają i tyle i ich rola się kończy. Na gnicie-czyli dokładniej pleśnienie są leki te same co do ryb-pleśn jest grzybem więc na choroby grzybowe kupujesz i po tarle wkrapiasz-nigdy wczesniej. Jakie warunki-dokładnie muszą być takie same jak w akwarium gdzie się wytarły-a jak to zrobić? Przenieś wodę z akwarium gdzie doszło do tarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pilnować ;D na razie nic z nich nie będzie bo zapleśniały (a przynajmniej mi się tak wydaje), a następnym razem zostawię w akwa i zobaczymy czy coś z nich wyjdzie, a ponieważ mam zamiar na ferie zrobić przeprowadzkę do innego zbiornika (120/40/30 wys) to dokupię parę kirysków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...