Skocz do zawartości

Zdychające gupiki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj mam problem ze swoim akwarium, bowiem masowo zdychają gupiki. W ciągu dwóch dni zdechło już pięć. Jeden z nich miał objawy posocznicy tj. wytrzeszcz oczu, odstające łuski a także owrzodzony pysk. Reszta w chwili zgonu wyglądała normalnie, czyli żadnych deformacji nie miała. Zdychają jedynie gupiki, pozostałe ryby trzymają się jeszcze. Czy spuszczenie wody i wyczyszczenie całego akwarium coś da ? Pytam się bowiem nie wiem czy rybki przebywające w tej wodzie automatycznie nie są zarażone ?

 

Owe akwarium ma 200 l i zostało założone pod koniec ubiegłego roku, bodajże 21 grudnia, filtr jest regularnie czyszczony.

W akwarium znajdują się

3 x kiryski

2 x glonojady

1 x mieczyk

1 x piskorz

2 x skalary

4 x bystrzyk

10 x ślimak ampularia

 

Temperatura wody :

w dzień 25 stopni

w nocy ok 23 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 200 l . Akwarium założone 21 grudnia 2012, rybki wpuszczone 27 grudnia

- W akwarium znajdują się

3 x kiryski

2 x glonojady

1 x mieczyk

1 x piskorz

2 x skalary

4 x bystrzyk

10 x ślimak ampularia

- oświetlenie 2x30W

-Temperatura wody :

w dzień 25 stopni

w nocy ok 23 stopni

- 1 x CRYPTOCORYNA BECETTI

z chemi podawałem w zalecanych ilościach Tetra Plant PlantaMin jako płynny nawóz do roślin i TetraAqua AquaSafe jako środek do uzdatniania wody wodociągowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze co sie stało z Gupikami??? chodzi głównie o samice które zdychają z nie wiadomo jakiego powodu. z objawów te ktore już widać ze zdechną mają wciągnięty brzuch po za tym nic innego. Od jakiegoś czasu w stadzie 50 samic brak jest zakoconych samic brak oznak ciązy..... co sie dzieje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...