Skocz do zawartości

Kakadu i Piskorki


lukasz666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam akwarium 60l a w nim parkę kakadu i chciałbym te rybki rozmnożyć w ogólnym zbiorniku(i przede wszystkim dochować się narybku) i tutaj mam pytanko czy z taka obsada: 8 drobnoustek , 3 mieczyki i 2 piskorki glownie chodzi mi wlasnie o piskorki bo nie wiem czy sa zagrozeniem dla ikry i narybku. Czy mam je oddac czy odlowic na jakich czas? Narybek chcialbym odchowac w zbiorniku glownym.

 

Forum wymaga poprawnej pisowni z użyciem polskich znaków.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak:

- parametry sprawdź testami albo na stronie wodociągów tutaj ph i gh, a temperatur na pewno znasz

- ja też mam kakadu pierw 1+2 obecnie parkę i chętnie powymieniam się obserwacjami uwagami ale to PW

- czemu nie wyszło? co się stało? na jakim było etapie?

- podobno najlepiej piasek i do kakadu i piskorków (które lubią się zakopać) chodzi o to, że ryby te mają różne wymagania i pochodzą z różnych stron świata

- masz może fotki twoich kakadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę ale muszę jeszcze raz zadać pytanie czy piskorki zagrażaja narybkowi lub ikrze kakadu? :) Bo obawiam się że mogły zjeść ikrę. Wcześniej miałem inna samiczkę i naszła mnie ochota dokupić druga co się później okazało stara została zdominowana i musiałem ja oddać, teraz mam parkę i czekam ponad miesiac na tarło ale coś doczekać się nie mogę nie wiem jaka jest tego przyczyna. Woda regularnie podmieniam co tydzień jakieś 15-20%, filtr z gabka, temp 25 C. Jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny mogą być różne:

-słabe parametry wody

-para może być "niedobrana"

-rybka może być bezpłodna

-stres (zdenerwowane ryby zjadają własną ikrę)

-prawie każda inna rybka może potraktować ikrę lub narybek jako pokarm

Wcześniej jak kakadu przystępowały do tarła to na jakim etapie pojawiał się problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodziło do tarła samiczka zapraszała samca do groty wszystko wskazywało ze ikra została złożona po tygodniu samiczka wypływała z kokosa(przez ten czas opiekowała się kokosem i odstraszała inne ryby), a po narybku ani śladu, być może ikra nie była zapłodniona, niedługo pójdę do sklepu i zrobię testy.W takim razie jakie muszę mieć odpowiednie parametry?

Jeżeli będę miał złe parametry to w jaki sposób mogę je uregulować nie znam się na tym i proszę o szczegółowa odpowiedź ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalny odczyn Ph wody waha się między 6,0 a 7,5 a twardość ogólna 3-10°dGH.

Temperatura 25-27°C. Do tego czysta woda czyli systematyczne podmiany.

 

Jak zachowywała się samiczka po wypłynięciu z kokosa?

 

W moim akwarium ikra była złożona w takim miejscu, że dobrze ją widziałem.

U mnie było tak, że była ikra, samiczka siedziała w kokosie jak z niego wypłynęła to była "agresywna", bo okazało się, że pływała z małymi.

(Był taki dzień gdy nie widziałem ikry i myślałem, że już została zjedzona ale jednak nie więc w pierwsze dni małe musiały być dobrze schowane.)

Spacery małych kakadu z matką okazały się jednak nie do końca szczęśliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy od parametrów wody jak będą odpowiednie to połączenie kakadu i drobnoustek jest dobre.

Jeśli to drobnoustek obrzeżony to dodałbym go więcej tak do 12 sztuk.Jeśli inny to zależy jaki.

Kiryski uzależnione od granulacji żwiru, który jest na podłożu przy dużych "ziarenkach" lepiej sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...