Skocz do zawartości

[200L] bajzlu (ogólne)


Klakier1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem pokazać swoje akwa gorąco oczekując na konstruktywną krytykę, która pozwoli mi w nim co nieco pozmieniać.

 

Zbiornik to standardowe 200L (100x40x50). Oświetlenie 2x30W, grzałka z termostatem 200w, zewnętrzne kubełek aquanova nfc1000 oraz dodatkowy brzęczek (sam nie wiem po co). Podłoże bazalt+piasek do tego kilka mało wymagających roślin.

 

Parametry wody

 

NO2- z reguły poniżej 0,05

NO3 - 50-80 (tak wysokie prawdopodobnie temu, iż nie zmieniam podręcznikowych 30% tygodniowo)

KH-3

GH-6

PH- w przedziale 6,6-7

 

Karmienie- żywy(ochotka, wodzień), i mrożony(czarny komar, ochotka, różne mixy dla paletek) oraz mix płatków (tropical) plus tabletki ze sipruliną.

Podawane dobowo w proporcjach 50% mięcho-50% suchy z reguły 4 razy dziennie

 

Na koniec najważniejsze czyli obsada- tutaj póki co totalny nieład. Pewniaki, które na 100% zostają w zbiorniku to parka kiryśników czarnoplamych i parka skalarów (która mam nadzieję się dobierze). Ponad to chciałbym jeszcze jedna parkę pielęgnic do tego zbiornika, mam teraz młode plamookie i wiem, że to nie jest dobry pomysł w tym litrażu... chyba tylko skośnopręgie jeszcze wchodzą w grę.Moim marzeniem ;) jest uzupełnienie obsady duchem amazońskim jak dla niego byłbym wstanie wstawić u siebie akwa o dnie 95x80 czy było by to wystarczające ?

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem ;) jest uzupełnienie obsady duchem amazońskim jak dla niego byłbym wstanie wstawić u siebie akwa o dnie 95x80 czy było by to wystarczające ?

 

I po raz kolejny napisze iż duch amazoński nie nadaję się do takich akwariów. Dorasta do 50cm i napewno nie będzie szczęśliwy na takiej powierzchni dna jaką masz. Pomyśl o czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób się nie zgodzić, póki co nie mam w zbiorniku żadnych zbrojników (trzeba to szybko zmienić bo szkło jakieś takie zapuszczone się robi ;)) jak już będę owe posiadał wtedy przekonamy się czy drewno było warte swej ceny.

 

Co do samego preparowania- pytałem sprzedawcę kilkukrotnie czy trzeba nad korzeniem jeszcze jakieś obrzędy odprawiać ;). Stwierdził tylko, że przez pierwsze tygodnie w niektórych miejscach pojawi na nim biały nalot, który mogę usunąć ręcznie bądź zostawić sprawę "glonojadom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...