Skocz do zawartości

ile moge miec krewetek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25l na stado amano? Sławku, te krewetki nie są małe a przy tym są bardzo ruchliwe.

Ja trzymam swoje stadko w 54l (60x30x30) i uważam, że nie jest to dla nich żaden luksus.

 

Do tak małego litrażu jak 25l stanowczo je odradzam.

Jest wiele ciekawych przyjemnych dla oka odmian krewetek karłowatych, które bardziej by się nadawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupie 2,i jeszcze jakieś kryjówki dołożę.

Krzywdzisz zwierzęta i to świadomie. Pogratulować podejścia...

Od razu widać, że nie zadałeś sobie nawet trudu zapoznania się z informacjami na temat tych krewetek.

Minimalny litraż podawany dla amano to 40l. Poza tym są stadne. 2 osobniki to żadne stado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam 4szt. w 25L 40x25x25( jedna niestety odpadła z rok temu tuż po zakupie) i myślę,że tragedii nie ma.

Jasne,że im większy baniak tym lepiej,ale i w takim jak mają po czym pobrykać,to też nie jest im źle.

Nawet przy braku pokrywy nie opuszczają baniaka,więc chyba nie szukają niczego lepszego :lol:

 

Ps.Co do trzymania 2szt.zgadzam się z Luną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupie 2,i jeszcze jakieś kryjówki dołożę.

Po co pytasz skoro i tak zrobisz po swojemu.

Idź za radą LUNY i kup mniejsza a więcej. Będziesz miał więcej frajdy z ich obserwowania. Lepiej patrzyć na 10 mniejszych niż szukać dwóch większych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam 4szt. w 25L 40x25x25( jedna niestety odpadła z rok temu tuż po zakupie) i myślę,że tragedii nie ma.

Jasne,że im większy baniak tym lepiej,ale i w takim jak mają po czym pobrykać,to też nie jest im źle.

Nawet przy braku pokrywy nie opuszczają baniaka,więc chyba nie szukają niczego lepszego :lol:

Wiesz to jest takie podejście - "mam kilka skalarów w 100l, nie wyskakują, więc chyba jest ok" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem ktoś początkujący przeczyta taką radę i zastosuje ją nie tylko przy krewetkach, ale i rybach.

I z minimalnego litrażu dla danego gatunku (w tym wypadku jest to 40l) zrobi sobie swoje minimum (czyli jak tu, 25l), bo przecież zwierzaki przeżyją i nawet może nie wyskoczą.

Więc na pewno będzie im super :roll: Jeśli wyskakiwanie jest tu decydującym wyznacznikiem to wybacz, ale pogratulować podejścia.

 

Nie chodzi o zapewnienie zwierzęciu minimum warunków, w których jest w stanie przeżyć. Tylko godne bytowanie w jak najlepszym środowisku i przestrzeni życiowej...

2 (stadne) amano w szklance 25l - brawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek ja też mam otwarte akwa z belką, i nie zdarzyło się żeby jakaś wyskoczyła (raz zdarzyło się że RC).

Więc warunki ok, ale chodzi mi o charakter Amano.

Ja wolał bym nie ryzykować. Zreszta myślę, że 6 na tak małe akwa odpada, a że stadne to odpowiedź brzmi z mojej strony : nie , nie możesz trzymać Amano w takim litrarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupie 2,i jeszcze jakieś kryjówki dołożę.

Krzywdzisz zwierzęta i to świadomie. Pogratulować podejścia...

Od razu widać, że nie zadałeś sobie nawet trudu zapoznania się z informacjami na temat tych krewetek.

Minimalny litraż podawany dla amano to 40l. Poza tym są stadne. 2 osobniki to żadne stado.

To jakie inne gatunki mogę mieć.?

 

Byłem dziś w zoologicznym i maja tylko amano i filtrujące

 

a aktualnie w baniaku mam 6 gipików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie inne gatunki mogę mieć.?

Do 25l nadają się na przykład krewetki takie jak: sakura, babaulti, white pearl, blue pearl, yellow, orange, crystal red, tiger, red cherry.

Jeśli masz u siebie w okolicy ograniczony wybór, na forum są osoby, które sprzedają niektóre z wymienionych gatunków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo,Orange to odmiana powstała z Redek,więc nie masz pewności czy te są już z utrwalonej linii.

Socho często mają popapraną barwę i po prostu są brzydkie (oczywiście to według mojego gustu).

Ja bym z tego wybrał Taiwany,tu też nie masz pewności czy to F1,czy F3,ale mimo wszystko mają ciekawą barwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...