Skocz do zawartości

Tło wewnętrzne do BW


Truskawka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najszybsze i najprostsze rozwiązanie z ciekawym efektem to przyklejenie do szyby łupków

np: http://allegro.pl/czarny-lupek-do-akwar ... 88463.html

a po drugiej stronie czarną folię samoprzylepną.

Jak chcesz się bawić w bardziej profesjonalne tło to polecam piankę do okien, lub styrodur - z tego formujemy tło (nożykiem), następnie całość (front) pokrywamy zaprawą ceresit cr65, i malujemy farbą akrylową na bazie wody. - efekt dużo ciekawszy i do tego nie jesteśmy ograniczeni kształtami i rozmiarami kamieni.

Tło zewnętrzne nie jest złe, ale nie każdy na to ma miejsce, a z drugiej strony robiąc tło wewnętrzne nie musimy czyścić tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak robić tło, wiem. Natomiast nie mam na nie pomysłu.

Ucieszyłbym się gdyby się dało zrobić torfowe tak aby nie odpadało. No ale właśnie, da się?

Inny pomysł to zaprawa + brązowy barwnik.

 

zrob skrzynke za akwa i podświetl ja od góry z ledami tu masz lin do mojego za żywo robi wieksze wrazenie niz na fotach http://akwapodlasie.org/viewtopic.php?t ... c&start=30

 

Możesz mi wrzucić tu fotę? Nie widzę jej bo muszę się zalogować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy można zastosować sylikon akwarystyczny + torf na styropianie?

Przedwczoraj tak zrobiłem tło, a dziś zalałem baniak, muszę przyznać że tło całkiem fajnie wygląda na sucho pomijając widoczny styropian i inne niedociągnięcia których nie miałem chęci poprawiać. W akwarium jeszcze się woda nie wyklarowała więc sam nie wiem jak to wygląda na mokro, ale już wiem że taki projekt powstanie w dużym akwarium bo czuje że będzie fajnie.

Fotki słabej jakości, robione telefonem wrzucę wieczorem. Jak kogoś zainteresuje to postaram się zorganizować lustrzankę i wrzucić lepsze fotki bo widzę że temat nie interesuje wielu osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wymiary akwa bo może będę miał na sprzedaż tło pasujące do akwa 120x50. Jest trochę niższe niż 50cm i trochę krótsze więc pasuje bez problemu.

 

Jeśli byś był zainteresowany to proszę PW.

 

Co do samego tła to najlepiej je robić z pianki montażowej i później ładnie wyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...