Skocz do zawartości

Dziwnie wyglądajace molinezje


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam pytanko dotyczące posiadanych przeze mnie_Czarnych Molinezji Black Moly. Posiadam je w swoim akwarium ok. 2 tyg. Zaraz po zakupie zauważyłem, że nie zachowują się i nie wyglądają normalnie. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to cały czas mają skulone płetwy grzbietowe oraz ogonowe a druga dziwna rzecz w wyglądzie to to, że wyglądają jakby miały jakieś uszkodzenie kręgosłupa. Wyglądają jakby były w połowie ciała na wysokości płetwy grzbietowej załamane. Część ciała od płetwy ogonowej do końca ogona opada w dół._Zauważyłem też, że właśnie od płetwy grzbietowej jakby traciły kolor i nie są czarne tylko zdecydowanie jaśniejsze. Poza tym chowają się w rogach akwarium za filtrem lub grzałką przeważnie przy powierzchni wody. Jedzą normalnie, nie ma z tym problemu. Czy wiecie jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy i czy ewentualnie można coś z tym zrobić czy niestety jest to nie do uratowania. Proszę o pomoc i odpowiedzi w sprawie. Będę bardzo wdzięczny.

Mój zbiornik 112l z obsadą:

4 mieczyki

5 danio

4 gupiki

3 glonojady

3 kirysy

To wszystko na chwilę obecną. Akwarium działa dopiero niecały miesiąc. Pozdrawiam i czekam na wasze sugestie.

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą ale identyczne objawy miały moje gupiki (również świeżo zakupione) i niestety nie dało się ich uratować (odłowiłem wcześniej wszystkie na kwarantannę)... Do tych objawów pasowało mi kilka chorób i użyłem (nie wiem czy słusznie) CMF... Połowa obsady została i ma się dobrze lecz żadna z tych ryb nie miała objawów chorobowych... Dałem to po prostu profilaktycznie aby nie stracić wszystkich, więc albo lek pomógł albo był zbędny bo akurat te ryby nie zachorowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące posiadanych przeze mnie_Czarnych Molinezji Black Moly. Posiadam je w swoim akwarium ok. 2 tyg.

Akwarium działa dopiero niecały miesiąc. Pozdrawiam i czekam na wasze sugestie.

Czyli wpuściłeś ryby do zbiornika, który nie był w pełni dojrzały.

Akwarium musi funkcjonować bez ryb 3 tygodnie.

 

Podaj więcej informacji na temat warunków życia obsady:

- rodzaj i model filtra, czy jest włączony cały czas

- ilość i rodzaj roślin

- inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

- stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

- parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.)

- temperatura w zbiorniku

- jak wyglądają porządki w akwarium i co jaki czas je robisz (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)

- jak wyglądają odchody chorych ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby były wpuszczone po 2 tyg. Wcześniej akwarium dojrzewało i parametry wody we wszystkich wskaznikach były jak najbardziej ok. Poza tym wszystkie inne ryby funkcjonuja dobrze. Poza tym jaki związek ma z podanym przeze mnie tematem model filtra. Podamiany wody i odmulanie dna robię co 2 tyg., temperatura 26, filtr włączony cały czas 24h/dobe.

I co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...