Skocz do zawartości

Chory karaś


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w zdiagnozowaniu objawów jednego z moich karasi. Całkowita obsada akwarium liczy cztery karasie i jeden glonojad. Litraż to baniak w wielkości 200L. Początkowo zakupiony został jeden karaś i glonojad, wszystko było ok. Jakieś dwa miesiące później dokupiłem trzy kolejne karasie, i to właśnie jeden z nich od jakiegoś czasu zachowuje się nie swojo. Ryby początkowo były w baniaku 80L i tak przez ok2-3 miesiące nic z żadną rybką się nie działo. W tym czasie startował większy baniak właśnie ten 200L i po odpowiednim czasie przeniesione zostały do niego rybki. W 200L do wczoraj pracował filtr mechaniczny dedykowany do akwa 100L, od wczoraj pracuje dodatkowy AUQAEL tubro filter 1000 wraz z ceramiką. Wykonuje regularne cotygodniowe podmiany wody w ilości 25 litrów (woda ustana 2-7 dni) Problem jaki się pojawił pojawił się w baniaku 200L. Jeden z karasi jest całkowicie oderwany od reszty. Leży najcześciej przy samym dnie, jest mało ruchliwy, nie ma apetytu. Wczoraj dopatrzylem się niewielkiej ilości białych kropek, co zasugerowało mi ew. ospę, ale dziś tych kropek nie ma. Rybka często kiedy pływa, jej płetwa grzbietowa jest jakby sklejona, wyłączona z pływania, nierozciągnięta kiedy leży przy dnie wszystkie jej płetwy tak wyglądają. Odkąd mam baniak 200L, nie trafiła tam jak dotąd żadna chemia. Chora rybka lubi trzymać się całkowicie na uboczu całej grupy. Jeszcze jedno... Mam takie jakieś wrażenie że jej płetwa ogonowa jakby się wydłużyła, tzn końcówka jej ciała i jakby uniosła się ku górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...