Skocz do zawartości

T8 czy T5 potrzebna pilna pomoc!


histeryk_90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór forumowicze :) Mam dylemat i to spory:( Chcę i muszę kupić w nie długim czasie pokrywę 80cm na 35cm. tylko nie wiem z jakimi świetlówkami... Sporo się już naczytałem na temat T5 i T8. T5 to nowa technologia i lepsza jakość oswietlenia. Tzn. lepsza jest T5 jakby porównać ją z T8 parametrowo, ale i tak jedna świetlówka nie da optymalnych warunków świetlnych, więc trzeba dołożyć jeszcze jedną... Przy dwóch specjalistycznych T8 można uzyskać optymalną jakość. Tyle, że za jedną świetlówkę ponad 70zł trzeba zapłacić, a T5 prawie 90zł. W sumie nie wiem na co się zdecydować, bo w internecie piszą różne rzeczy. Jedni zachwalają T5 pod niebiosa, a inni nie widzą w nich nic specjalnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem już całe allegro i pokrywy z T5 mają jedną świetlówkę (80x35). Nie znalazłem 2x24 T5, chociaż szukałem. Co do cen to w Kakadu w łodzi są takie przytłaczające. Zwykłe świetlówki to tak jak piszesz, mozna. Jak dobrze pamiętam to Philips ma bardzo dobre.

 

Aby nie nabijać tematów na forum zapytam Tu. Jeżeli nie znajdę pokrywy 2x24w, to czy przy zakupie oprawek i trzymaczy mogę podłączyć drugą świetlówkę bez statecznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny to te o które pytałem w innym poście, kojarzysz. Tylko, że w większej ilości i coś kolorowego (rośliny z czerwonymi liśćmi wymagają dobrego oświetlenia), anubisy anna, Cabomby, mchy jawajskie. Ryby to Tęczanki lub Proporczykowce z kam lopez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...