Skocz do zawartości

Obsada 120x41x55 270l, Frontoza plus ???


Bartt85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ryby tworzą swoją hierarchię i w takim baniaku duże ci nie urosną , samiec dominujący zabije inne samce , poza tym gatunek tworzy kolonię i w takim baniaku nie będzie frajdy oglądać zachowania tego gatunku. Jak znam życie i nie posłuchasz , kupisz stadko powiedzmy 8szt to po jakimś czasie zostanie ci ze 3szt. oczywiście będą karłowacieć w 270L bo 500L to absolutne minimum dla 6 szt tych ryb , z proporcją 1 +5. Biotop Tanganiki , widziałam połączenie frontozy + księżniczki z burundii. W dużym baniaczku tworzą extra kolonie , można obserwować ciekawe zachowania tych ryb. W małym baniaku pomysł nie wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartt, za małe akwarium nawet na przejściówkę. Taka 270 to kotnik.

 

Mała, a więc niestabilna grupa potrzebuje 150x60x60, a żeby mówić o akwarium dobrym (!) dla frontoz, to musiałbyś myśleć o 200-250x80x80, czyli takim, w którym stad może przemieścić się z lewej na prawą stronę bez sprzeczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tak jak napisałem w przyszłości założę jeszcze jedno akwarium o sporym litrażu, ale jak na razie zarybię ten zbiornik który właśnie urządzam, zobaczę jak frontozy będą się w nim miały, zamierzam kupić małe ryby, jeżeli będą się źle czuły i to zauważę po prostu je sprzedam i zarybię innymi gatunkami, tymczasem muszą to być frontozy bo specjalnie dla tych ryb wróciłem do akwarystyki po dłuższej przerwie, ale niestety nie mam warunków na większy zbiornik jak na razie, w przyszłości się to zmieni. A poza litrażem macie jakieś wskazówki z jakimi gatunkami dobrze się prezentują i nie przeszkadzają sobie na wzajem ?? Na pewno leleupi, zastanawiam się również nad bocją wspaniałą lub kiryskiem panda , ale chyba zdecyduję się na kiryski panda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się bardzo dużo o frontozach z dobrych źródeł. Do osiągnięcia dojrzałości płciowej czyli około 1,5 roku można trzymać ryby w akwarium o moim litrażu, później przenieść je do większego zbiornika. Jest to czas który akurat potrzebuję na zakup większego akwarium, ponieważ się przeprowadzam i będę miał na nie miejsce. Tak więc zdecydowałem się na frontozy i tak już zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...