Skocz do zawartości

Obsada 200l roślinne


pozioma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaraz po świętach będę startował akwa 200l i zaczynam powoli planować obsadę, chciał bym założyć akwarium roślinne z podłożem piach bazaltowy. Wymiary akwarium 100x40x50, podstawowymi mieszkańcami będą 2 parki skalarów, co można do tego dołożyć, myślałem o ramirezkach ale one chyba nie będą za bardzo pasowały, liczę na wasze porady. Parametry wody będą dopasowane do skalarów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy trochę inne wyobrażenia na temat akwarium roślinnego, dla mnie takie akwarium to dobre oświetlenie, nawożenie mikro,makro, butla i dużo roślin a do tego piękne ryby. Mogę prosić o zbudowanie obsady na gurami ? Wybrał bym sam ale mam doświadczenie tylko na 96L akwarium i nie chciał bym męczyć bez potrzeby rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: olej kwarc i idź w rzeczny. Nie widać zabrudzeń, bardziej neutralny kolor, lepiej pasuje do kamieni. Łupek rzadko kiedy wygląda naturalnie.

 

Kup parkę Neolamprologus brichardi. Jeśli mieszkasz na Śląsku to mogę pomóc. 200 litrów jest w sam raz na parę. Musiałbyś się zapoznać z tematem aranżowania akwarium dla szczelinowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem nad zwykłym piachem, ale moja żona kupiła mi akwarium pod choinkę(nie zmieściło się pod nią) i chciała by kwarcowy piach a reszta aranżacji to już ode mnie zależy. Mieszkam w świętokrzyskim to raczej z tą parka Neolamprologus brichardi mi nie pomożesz a nie wiem czy dostane to u siebie w mieście, jeśli będą problemy z dostaniem tej rybki to ma ktoś jakiś inny pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu, to popularna i tania (!) ryba. A przy tym bardzo ładna.

 

Może być też parka Julidochromis regani ogólnie parka dużego Julidochromisa, albo w wypadku kiedy chcesz mniejsze łagodniejsze ryby, to możesz harem któregokolwiek muszlowca i Neolamprologus leleupi, albo jakąś łagodniejszą księżniczkę niż ta z Burundi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...