Skocz do zawartości

Co z tą ciążą u gupika??


radwiar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,mam problem, bo wczoraj po 18tej znalazłem w ogólnym zbiorniku jedną sztukę narybku gupika, a ponieważ wszystkie samice są już grube to poodsadzałem je wszystkie trzy- każdą oddzielnie, ale już tyle czasu minęło i noc też i żadna jeszcze nie okociła się! Nie przybyło ani jednego młodego i nadal nie wiem która to zaczęła rodzić w ogólnym akwarium.

 

Czemu tak długo się nic nie urodziło i ile trzeba czekać na te młode??

 

Samice miały całą noc spokojną i mogła się już któraś wykocić, a tutaj zero młodych!! O co chodzi??

 

Dodam, że nadal wszystkie są grube więc nie ma możliwości, aby się któraś wykociła i pozjadała narybek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem ile jeszcze mam czekać :-( Nie siedzą nigdzie, bo nie mają gdzie za bardzo - jeszcze roślin dużo nie ma i nic już więcej nie pływa w ogólnym.

 

Przesadziłem dwie do pojemnika na żywność - prostokątne o pojemności pól litra tylko, ale przecież są takie kotniki też tej pojemności więc to nie powinien być problem.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gupiki z reguły rodzą "na raty".

 

No ale pisałem że jedno młode się już pojawiło więc znikąd się nie wzięło..... Nadal się żadna nie wykociła do tej pory i mam tylko to jedno młode. Nie wiem nadal która to się ma kocić i czemu ma taką długą przerwę po tym jednym młodym??

Może ten jeden to pozostałość po poprzednim miocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotnik znajduję się w akwarium i ma filtrowaną wodę jak i temperaturę na jednakowym poziomie , mogą mieć za mało miejsca na urodzenie młodych i jeszcze dochodzi do tego stres tych rybek po przeprowadzce,ja bym na Twoim miejscu wrzucił je do wody do akwarium , jak urodzi się więcej małych to je przerzuć do kotnika , ja tak kiedyś zrobiłem i bardzo łatwo mi się te szkraby odławiało bo pływają przy górze, takie jest moje zdanie. Niech się może jeszcze wypowie ktoś kto siedzi w tej branży dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem z różnych źródeł że gupik rodzi nad ranem , więc jak się przebudzisz to sprawdź czy gości nie masz :) Moje pływają w głównym , fakt nie mam dużych rybek bo dwa gupiki - samiec i samica 4 miesięczne , 10 neonków i 5 otosków i żadna rybka nie widzi ich jako danie :) poczytaj sobie również "jak zrobić kotnik" ja swój miałem dla narybku z butelki po coli 2l , albo kup po prostu w sklepie , do 20 zł kosztują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pomyśleć nad tym kotnikiem ale jakimś większym żeby jej nie było za ciasno. Póki co mam też mniejsze akwa i tam już pływa to jedno młode z podgryzionym ogonem:-(

 

Jak sie okoci w nocy to niestety będą już zeżarte zanim wstane, a tak mi zależało na narybku...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...