Skocz do zawartości

Czy rybkom można dawać przeterminowane jedzenie? ?


adam12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli na opakowaniu jest adnotacja "best before" albo "najlepsze przed" to znaczy że możesz podawać. Pokarm się nie zepsuje, ale może stracić nieco wartości odżywczych.

Nie warto jednak przeginać. Gdyby było "najlepsze przed 11 2009" wtedy lepiej to wyrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doda do powyższego, że większość pokarmów mrożonych i suszonych( daphnia) możesz śmiało podawać po terminie. W większości przypadków termin ważności jest nadany za względu na przepisy.

Na swoim przykładzie podam, że podawałem przeterminowaną o kilka miesięcy ochotkę (mrożona) i rybki się dobrze pleniły i nic im nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo jest z produktami żywnościowymi dla ludzi... pracowałem kiedyś w hurtowni spożywczej i rozmawiałem z wieloma producentami (przedstawicielami) i niekiedy specjalnie podają oni krótkie daty aby ominąć przepisy. Nie wiem jak jest teraz ale produkty z krótkim terminem przydatności mają niższy vat... dlatego też produkty te można było spożywać grubo po terminie... nie mówiąc już o konserwach w puszkach... Niestety problem z rybkami jest taki, że niestety nie powiedzą nam czy boli je brzuszek czy też mają niestrawność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...