Jump to content

Czy rybkom można dawać przeterminowane jedzenie? ?


adam12
 Share

Recommended Posts

Jeśli na opakowaniu jest adnotacja "best before" albo "najlepsze przed" to znaczy że możesz podawać. Pokarm się nie zepsuje, ale może stracić nieco wartości odżywczych.

Nie warto jednak przeginać. Gdyby było "najlepsze przed 11 2009" wtedy lepiej to wyrzucić.

Link to comment
Share on other sites

Doda do powyższego, że większość pokarmów mrożonych i suszonych( daphnia) możesz śmiało podawać po terminie. W większości przypadków termin ważności jest nadany za względu na przepisy.

Na swoim przykładzie podam, że podawałem przeterminowaną o kilka miesięcy ochotkę (mrożona) i rybki się dobrze pleniły i nic im nie było.

Link to comment
Share on other sites

To samo jest z produktami żywnościowymi dla ludzi... pracowałem kiedyś w hurtowni spożywczej i rozmawiałem z wieloma producentami (przedstawicielami) i niekiedy specjalnie podają oni krótkie daty aby ominąć przepisy. Nie wiem jak jest teraz ale produkty z krótkim terminem przydatności mają niższy vat... dlatego też produkty te można było spożywać grubo po terminie... nie mówiąc już o konserwach w puszkach... Niestety problem z rybkami jest taki, że niestety nie powiedzą nam czy boli je brzuszek czy też mają niestrawność ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...