Skocz do zawartości

Białe plamki u neonów inessa pilna sprawa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam opis zbiornika:

- 112 litrów

- założony 5 miesięcy temu

- filtr aquael circulator 650 gąbka i ceramika, włączony cały czas, wyłączam na karmienie

- obsada 19 neon innessa, 4 pielęgnice ramireza, 6 otosków przyujściowych, 6 bocji siatkowanych

- grzałka 100watt, napowietrzanie z filtra

- żadnych nawozów nie stosuję od miesiąca przedtem stosowałem kso4, nie wiem czy dobrze piszę

- woda ph5,7

- podmianka 20% co tydzień filtr czyszczę co 3 dni

Dziś zauważyłem u trzech neonów białe grudki z boku ciała dodam iż dokupywałem 9 sztuk 4 dni temu a wczoraj wyławiałem kilka ryb które miałem na przechowanie i był mały burdel w akwarium ale chyba nie przez to ?

post-14454-1368517230739_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie bardzo niewyraźne.

Grudki wyglądają jak pęcherze? Jak wata? Jak duża wysypka?

Jak zachowują się ryby?

 

filtr aquael circulator 650 gąbka i ceramika, włączony cały czas, wyłączam na karmienie

Po co?

 

filtr czyszczę co 3 dni

Nie za często?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak grudki wyglądają jak pęcherze wata taka jak przy filtru była gąbka każda ryba ma jedną grudkę około 2 -3 mm ryby zachowują sie normalnie.

Dbra czytałem dużo i myślę że to ospa kupiłem preparat firmy tropikal ichtio i zaczynam kurację lecz ciągle czekam jeżeli ktoś wie co to to proszę napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam nowe zdjęcie. Dodam iż dziś podałem sól akwarystyczną 80 ml po 2,5 godziny podmieniłem 50% wody.

Wciąż nie wiem co to za choroba proszę o pomoc :help:

 

Edit

 

Dodam iż przewoziłem je autem z sklepu w mroźny dzień -13 stopni ale w aucie ciepło miałem.

A dziś jedna z pielęgniczek ramireza wygląda jakby miała pleśniawkę minął już tydzień jak ryby są w moim zbiorniku.

 

Nie pisz posta pod postem jeśli nie minęło 24 h.

Użyj opcji edytuj.

Dulle

post-14454-13685172372065_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...