Skocz do zawartości

Zestaw nawozów z allegro.


szymx007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się spytać co sądzicie o takich zestawach:

1. http://allegro.pl/zestaw-wszystkich-pot ... 94230.html

2. http://allegro.pl/nawoz-symfonia-zlota- ... 02092.html

Jak na sporą ilość nawozów cena jest dość niska więc chciałbym się upewnić czy to nie jest jakaś ściema.

A kondycja moich roślinek nie jest zadowalająca więc kupiłbym dla nich trochę chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię,

 

Przetestowałem już wiele nawozów w ciągu kilku lat, nawet te co podałeś i szczerze Ci powiem wpisz sobie w Allegro "INTERMAG" - to masz najlepszy i bardzo tani nawóz.

 

Z symfonią złotą musisz się bawić, dobierać odpowiednie proporcje, a i tak nigdy nie masz 100% rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanki makro mają jedną podstawową wadę, skład zna ich producent. W związku z tym jakakolwiek korekta parametrów jest niemożliwa. Poza tym w 50ml koncentratu ile może rozpuścić K2SO4? Dawkowanie na krople na pewno nie jest dobre, ani precyzyjne.Ja kupiłem zestaw różnych soli, (jak większość) i dawkuję każdą osobno. Od kilku dni podnoszę poziom NO3 - mam duże pochłanianie przez rośliny,, bez zmiany reszty dawek. Nawóz mikro to Intermag plus wzbogacony żelazem, lub Easy Life Profito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć akwarium z dużą porcją zieleniny, to za drugie 30 zł kupisz zestaw soli do nawożenia makro. Wystarczy na pół roku, lub dłużej - to zależy od wielkości zbiornika. A kulki na pewno nie zaszkodzą. Poczytaj o nawożeniu

nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html

moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...