Skocz do zawartości

[240] 120x40x50 ROŚLINNE?


Anthaeli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zdecydowaliśmy się z chłopakiem na założenie akwarium, zależy Nam głównie na roślinach, ale potrzebuję porady co do obsady zbiornika.

Ale od początku.

Aktualnie jest tak:

Oświetlenie : 3x54 W T5

Podłoże: Substrat tetry+żwir bazaltowy, plaża---piasek kwarcowy

Filtracja: Hagen Fluval 305

Roślinność:

Microsorium pteropus

Anubiasy

Żabienice

Lotos czerwony

Lilia wodna

Coś trawnikowatego, jedno Echinodorus drugie nie pamiętam

Limnophila sessiliflora

 

W tej chwili pływa tam:

10xskalar młodzież----->docelowo 6

20x Tetra Filigera

5xOtosek

2XGupik

2xHelena

i jeden jakiś żółty ślimak

 

Zależy mi na jakiś sugestiach co do obsady zwierzęcej tego zbiornika.

Pzdr.

 

nemo130: Przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, przy takim oświetleniu aż się prosi o pełne nawożenie przede wszystkim CO2. Planujesz za dużo skalarów docelowo. Maksymalnie powinna zostać parka, bo jak dla tych ryb zbiornik nie jest zbyt duży. Otosków możesz zrobić większe stadko, zwłaszcza jeśli nie planujesz żadnych innych przydennych ryb. A co to za tetry tam masz? W necie prawie nic o nich nie znalazłam, duże rosną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skalarami na pewno głównie roślinnego zbiornika mieć nie będziesz, bo bujna roślinność po prostu ograniczy skalarom ruchy.

 

Lepiej mieć te 40 tetr filigera i 15 otosków. Tyle wystarczy na zbiornik roślinny. Ew możecie poszperać za jakąś Lateacarą, ale pytanie brzmi: jakie macie parametry wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nawożeniu zapomniałam napisać, lejemy codziennie Fe K macro i carbo z Aqua Arta, butla będzie za tydzień może dwa, wiem, że płyn nie wynagradza braku co2 z butli, ale to rozwiązanie zastosowane doraźnie....

 

Tetra Filigera vel. tetra szklista, jakieś 6 cm, ryba stadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...