Jump to content

Anthaeli

Użytkownik
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Anthaeli

 • Rank
  Podglądacz
 1. Witam, od jakiś 3 tygodni nastąpił w Naszym nowo założonym akwarium atak pierwotniaka, jest on na tyle silny, że wszystko po kolei zawodzi. Na początku czekaliśmy, może przejdzie, następnie podmiany + sól + CMF, nie muszę wspominać, że nic nie dało, następnie wlewanie bakterii, i nawet lanie wody utlenionej... Oczywiście nic. Co do bakterii zdaje sobie sprawę, że nic od razu... Ale sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna, nie widać praktycznie nic, woda mlecznobiała. Napowietrzanie intensywne. Posiadam w związku z tym następujące pytanie, czy ktoś wie, jaki rodzaj pierwotniaka atakuje akwaria i czy słusznie myślę iż metronidazol, będzie lekiem dobrym w tej sytuacji? A może ktoś ma jakieś inne rady, dzięki którym pozbył się tego utrapienia u siebie? Proszę tylko nie pisać mi o zaciemnianiu, bo cały czas się zastanawiam skąd komuś wzięło się coś takiego, że pierwotniak do życia potrzebuje światła, przecież to organizm zwierzęcy, chlorofilu nie posiada, przecież to nie euglena.... Wiem o UV, ale to duży koszt, więc staram się tego uniknąć... Bardzo proszę o pomoc.
 2. Anthaeli

  [240] 120x40x50 ROŚLINNE?

  O nawożeniu zapomniałam napisać, lejemy codziennie Fe K macro i carbo z Aqua Arta, butla będzie za tydzień może dwa, wiem, że płyn nie wynagradza braku co2 z butli, ale to rozwiązanie zastosowane doraźnie.... Tetra Filigera vel. tetra szklista, jakieś 6 cm, ryba stadna.
 3. Anthaeli

  [240] 120x40x50 ROŚLINNE?

  Witam wszystkich, zdecydowaliśmy się z chłopakiem na założenie akwarium, zależy Nam głównie na roślinach, ale potrzebuję porady co do obsady zbiornika. Ale od początku. Aktualnie jest tak: Oświetlenie : 3x54 W T5 Podłoże: Substrat tetry+żwir bazaltowy, plaża---piasek kwarcowy Filtracja: Hagen Fluval 305 Roślinność: Microsorium pteropus Anubiasy Żabienice Lotos czerwony Lilia wodna Coś trawnikowatego, jedno Echinodorus drugie nie pamiętam Limnophila sessiliflora W tej chwili pływa tam: 10xskalar młodzież----->docelowo 6 20x Tetra Filigera 5xOtosek 2XGupik 2xHelena i jeden jakiś żółty ślimak Zależy mi na jakiś sugestiach co do obsady zwierzęcej tego zbiornika. Pzdr. nemo130: Przenoszę.
 4. Anthaeli

  Afrykańskie rzeki.

  Myślę, że nigriventris, będzie wystarczający, z resztą muszę wybrać się na rekonesans, sklepowy i zobaczyć co jest dostępne bo i tak większość prawdopodobnie będę musiała zamawiać.
 5. Anthaeli

  Afrykańskie rzeki.

  Synodontis z pewnością będzie, sądzę, że czarnobrzuchy. Zakupię pewnie też parę motylowców. Co do mruków, to ciężko zdecydować z uwagi na to, że w niektórych publikacjach występuje on jako ryba stadna, ale w innych napisane jest coś zupełnie przeciwnego. Ja jednak, skłaniam się ku pierwszej opinii z uwagi na to, iż moja znajoma, pracująca w sklepie zoologicznym, na podstawie codziennej obserwacji, twierdzi, że to zdecydowanie ryby stadne. A lotos tygrysi?
 6. Anthaeli

  Afrykańskie rzeki.

  Witam, po godzinach czytania doszłam do wniosku, że moje akwarium 160x60x60, zaopatrzę w ryby afrykańskie. Z uwagi na to, że będzie to moje pierwsze zetknięcie z tym biotopem, proszę o pomoc i wskazówki. Obsada, mniej więcej: Buszowiec ostropyski x 4-5 Wielopłetwiec senegalsk x 1 Trzciniak x 2-3 Mruk x 3 Opaczek(?)-2 (nie wiem czy nie za dużo ryb, stąd znak zapytania Czerwieniak dwuplamy x 2 Zależy mi również na Świecikach kongolańskich, ale chyba nie ma tu dla nich miejsca? W związu z tą obsadą, jakie rośliny i jakie kamienie proponowalibyście dla tego biotopu i tych ryb? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 7. Witam, chcę wstępnie skompletować obsadę do 160x50x60, proszę o radę... 5 x Akara z Maronii 7 x skalar 5 x mruk 7 x sumik szklisty 3 - 2 x trzciniak bocja, modesta, bocja wspaniała, bocja mysia 5 x glonojad jakies rady, moze Ramirezy do tego, lub kirysy? Proszę o pomoc.
×