Skocz do zawartości

Gurami Niebieskie narybek


drraner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się pochwalić narybkiem Gurami Niebieskiego. Pierwszy raz udało mi się je rozmnożyć stąd mój post zamieszczony tutaj. Rybki mają już 4 dni. Przepraszam za zdjęcia ale na ta chwile nie mam lepszego sprzętu do zdjęć pod ręką.

 

Narybek(te białe i szare plamki to rybki ;p ):

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Samica:

 

Dołączona grafika

 

 

Samiec:

 

Dołączona grafika

 

 

PS: Postaram się jak najszybciej wrzucić bardziej wyraźne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja też kiedyś próbowałem rozmnożyć Gurami Niebieskie, i efekt był taki, że samiec zbudował gniazdo i ganiał samice, ta jednak nic sobie z tego nie robiła, nie wiem co było tego powodem wg mnie przyczynami mogły być : samica zbyt młoda, która jeszcze się nie wycierała, warunki które nie odpowiadały samicy, źle dobrana para, zły czas na rozmnażanie, lub zwyczajnie samica miała jakieś problemy z rozmnażaniem. Próbowałem trzy razy z tą parką i po trzecim razie samica nie dała rady, padła. Samca później sprzedałem i podobno z powodzeniem się rozmnażał, może trafił na dobrą samice. Tobie jednak gratuluję, mimo tego że, gurami nie są bardzo trudne do rozmnażania, ale jednak to zawsze sukces. Życzę powodzenia w hodowli. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do gurami to ja mam kilka samców i z 20 samic więc gdy w ciągu 2-3 dni nie ma tarla to zmieniam do skutku samice a tą, która nie podeszła do tarła daję do innego akwarium i jeszcze z kilka razy próbują ją wytrzeć. Jak nadal nie ma efektów to rozstajemy się i tyle. Samców gotowość do tarła sprawdzam przez podnoszenie temperatury-jeżeli reaguje i zaczyna budować gniazdo to go zostawiam a jeżeli nadal nic się nie dzieje a temperatura przez 3-4 dni dochodzi do 32 st. C to niestety po 3-4 próbach nasz niedoszły tatuś odchodzi do sklepu. Tą metodę zastosowałem też do prętników karłowatych i bojowników choć przy bojownikach to samica poprzez zmiane barwy i pasów na ciele potrafi nam sygnalizować chęc do tarła lub brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...