Skocz do zawartości

[112l] powolny start


pyszu18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dosyć długiej przerwie w mojej aktywności na forum :) sporo się tutaj pozmieniało :)

 

Zbiornik:

-112 litrów

-80x35x40cm

-profilowane

 

Filtracja

- filtr wewnętrzny AquaSzut 550 l/h

 

Podłoże

- żwir czarny(bazalt) o granulacji <3mm średnicy

- piach kwarcowy

 

Tło

- na razie brak - plany różne - od brystolu, poprzez własnej roboty coś a'la struktura - odcień raczej ciemny

 

Oświetlenie

- świetlówki 2 x 18W co daje 0.32 W/l

 

Technika CO2

- bimbrownia DIY i kamień napowietrzający na końcu obwodu

 

Grzałka

- 100W z termostatem + 25W bez termostatu

 

Dekoracje

-kamienie - black angel

w najbliższym czasie :

-korzenie

-dodatkowe kamienie

-rośliny

-może jakiś kokos

 

Nawożenie

-TetraPlant Complete Substrate ( 5,8 litrów) warstwa około 2 cm, w niektórych miejscach więcej, gdzieniegdzie mniej ( tam, gdzie nie będzie roślnin)

-TetraPlant Crypto - tabletki, które wsadzę pod korzenie roślin

 

Obsada - to są moje plany, które mam nadzieję razem przedyskutujemy

1+1 (para) p. Ramireza

15-30 szt Neon Inessa

3 szt piskorek

 

A więc trochę objaśnień :)

 

Akwarium dostałem w spadku od koleżanki, więc widać na nim lekkie ślady użytkowania, lecz nie są one zbyt uciążliwe. Baniak na razie ma tylko zrobione dno, zalany będzie na dniach - niestety jestem osobą, która uczy się i pracuje jednocześnie, więc czasu mam mało i wszystko robię na raty :)

 

Oczywiście najbardziej boli mnie fakt, iż na razie musi mi wystarczyć tylko filtr wewnętrzny, lecz mam nadzieję, że do końca roku stanie przy moim baniaku porządny zewnętrzny kubeł.

 

Zarówno fauna jak i flora są do przemyślenia - mam wiele pomysłów, mam nadzieję, że Wy dodacie mi jeszcze raz tyle :)

 

Zdjęcia słabej jakości, wykonane telefonem, ale zawsze coś :)

 

Mam nadzieję, że razem coś dodamy do tego akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z tego co czytałem, to CO2 ma sens dopiero gdy oświetlenie jest równe lub przekracza 0,5W/litr - więc jeśli to prawdziwa teza, to nie warto w twoim przypadku w to inwestować.

Przy takim podłożu na dno już byłyby lepsze kiryski, chociaż i tak średnio się nadają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... Mam testy kropelkowe GH/KH - dzisiaj użyłem ich pierwszy raz w życiu :)

 

Testy robiłem dokładnie według instrukcji :

 

Do fiolki wlałem 5 ml wody z akwarium po uprzednim jej wypłukaniu w tej samej wodzie :) pierwszy reagent użyłem ten zielony, do mierzenia GH i powoli dodawałem kropelki tego reagentu. Dodawałem i dodawałem, i po 8 kroplach woda zmieniła kolor z czerwonego na zielony - więc czytając instrukcje doszedłem do wniosku, że wartość GH to 8*n

 

I tak samo ( tylko z czystą wodą z akwarium ) zrobiłem z reagentem od KH... i woda zmieniła się z fioletowej na żółtą po 18 kroplach

 

Więc co zrobiłem źle? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła :) Wymieniam żwirek, możliwe, że jeszcze w ten weekend. jeżeli uda mi sie uratować chociaż część substratu TETRA, to dobrze, jak będę miał się z tym bawić to wywale wszystko i założę akwarium na ziemi ogrodowej + moskitierę. Żwirek chyba dam czarny, zobaczę co dostanę w naszych malborskich zoologach - a z tego co oglądałem to "kotka nie urywa" :) Także życzcie mi powodzenia ;)

 

ps - Zastanawiam się jeszcze nad tym, jaki mam wybrać filtr. Wybieram coś z tych modeli:

 

- JBL CRISTAL PROFI e901 lub model 701

 

-AQUAEL UNIMAX 250

 

-TETRA EX 700

 

-FLUVAL 205

 

Miałbym do Was prośbę, żebyście się wypowiedzieli jak w Waszych baniakach sprawują się w/w filtry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem kolejne testy do akwarium - Tropical pH TEST. I się trochę przeraziłem, bo wynik wyszedł dosyć wysoki - 7.2... KH wynosi 16*n

 

Edit:

 

Mam do Was pytanie - bo posiadam testy do wody Tropical GH/KH TEST - w instrukcji jest napisane, że żeby obliczyć KH do 5ml wody z akwarium dodajemy kropelki reagentu - jak woda zmieni kolor z fioletowej na żółta po x kropelkach to wynik wynosi x*n. W moi wypadku było to 16 kropel. Tak samo zrobiłem, aby obliczyć GH - dodałem 9 kropel. I tu moje pytanie - czy badanie wody pod kątem GH i KG wykonałem prawidłowo? Bo szczerze mówiąc trochę tego nie ogarniam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...