Skocz do zawartości

obsada 112 l


seba1121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem akwarium 112 lutrów w tej chwili zbiornik dojrzewa, grzałka i termometr jest tam chwilowo:)

 

Dołączona grafika

parametry:

gh - 7

kh - 10

ph - 7,2

Jaka roślinność proponujecie i rybki??

 

 

Posiadam w drugim zbiorniku następujące rybki:

20 molinezje większość młodych one idą na sprzedasz

2 glonojady

1 kosiarka

2 kirysy

1 bocja pręgowata

I chce je przenieść do tego zbiornik nowego co proponujecie żebym oddal kupił i roślinność bo myślałem nad tym żeby mi ten żwir ładnie trawa zarósł. A i czy przyklejać z tyłu te tło ?? bo dostałem w zestawie tylko nie wiem jak to przykleić, świetlówkowi będą wymieniane na PHILIPS Aquarelle TL-D 10000K i PHILIPS MASTER TL-D 865 6500K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawach bywają rośliny i wymagające i mniej wymagające.

Przy dobrym oświetleniu, nawożeniu i CO2 będą się trzymały wszystkie, przy słabym połowa padnie.

Jeśli znajdziesz zestaw z odpowiednimi do Twojego oświetlenia, to chyba warto.

Taniej niż w sklepie.

Jeszcze taniej będzie na forumowej giełdzie, dostępnej dla stałych użytkowników i sadzonki większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj rybki które masz, ale zostaw sobie trzy molki. Jak urosną trochę, to kup jakąś pielęgnicę (np Meeka, lub Sajica), ale wcześniej koniecznie napisz do nas, to pomożemy wybrać Ci gatunek, bo pielęgnica pielęgnicy nie równa.

 

Jak chcesz rośliny, to kup solidny pęk nurzańca i nasadź go przy wylocie filtra, z kolei przy wlocie zasadź nadwódkę.

 

I moja podpowiedź: ustaw żwir ze spadkiem 30* do patrzącego, akwarium wyda się znacznie większe.

Kolejna rzecz którą będziesz chciał zrobić, to przejść się z końcówką wlotu filtra do sklepu i kupić jakąś gąbkę, żeby odcedzała zanieczyszczenia. Dzięki temu ograniczysz interwencje przy filtrze do cotygodniowego mycia tej gąbeczki i przepłukania filtra raz na pól roku, lub nawet raz na rok.

 

Kolejna rzecz, jeśli mieszkasz blisko jakiejś czystej rzeki, to weź z niej parę większych kamieni i jakiś wypłukany kawałek drewna, zawsze się jakiś znajdzie. To po pierwsze darmowe kryjówki, a dodatkowo flora bakteryjna i mikroorganizmy które poprawią jakość życia w akwarium. Jeśli drewno nie wygląda na leżące dłuuugo w wodzie, to warto je wygotować w roztworze soli i przeprowadzić cały rytuał opisany w odpowiednim temacie o preparacji korzeni.

 

Przejdź się też do marketu, kup tani sterownik godzinowy i zdecyduj w jakim czasie umieścić ośmiogodzinne okienko doświetlania akwarium.

 

Jakie zalety ma to co Ci opisałem?

 

Dwa gatunki ryb.

Proste w utrzymaniu.

Ryby o totalnie różnych zachowaniach rozrodczych, które będziesz mogła w pełnej krasie oglądać.

Bezobsługowe oświetlenie sprzyjające walce z glonami (nie ma sytuacji "zapomniałem zgasić światła o 21.00")

 

I ostatnie. Jeśli KH wyszło wyższe niż GH, to prawdopodobnie znaczy, że coś źle zmierzyłeś, albo korzystasz z testów paskowych ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...