Skocz do zawartości

Jak zwalczyć glony ? [30L]


Elf_258
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem nowy na tym forum, więc jeśli dałem do złego działu / robię coś źle, to proszę nie bijcie.

Chciałbym się was zapytać, co myślicie o moim akwarium, co można w nim zmienić / ulepszyć.

 

Szkiełko założone nie cały rok temu. Wyposażenie:

-filtr aquael (wydajność 260l/h, ale idzie podłączony do deszczownicy na niskich obrotach)

-świetlówka chyba energooszczędna (taka zawinięta :D ) 11 W, świeci od 7 do 20 (nie jestem pewien, czy to nie za długo)

-popularne na znanym portalu aukcyjnym niebieskie światełko "nocne", świeci od 20 do 22 i rano przez jakieś 20 minut

-pojemność około 30 l

 

Obsada:

-platki: 4 + 1 młoda

-molinezje: 2

-gupiki: nie policzę ich wszystkich ;)

-glonojad (po raz kolejny zapomniałem jaka jest jego prawidłowa nazwa): 1

wszystkich: ponad 50

Prawdopodobnie to za dużo jak na takie małe akwarium, ale gupiki rozmnażają się w zatrważającym tempie i nie mam komu ich oddawać

 

Roślinki:

-moczarka kanadyjska

-hemiantus niski

-mech jawajski

-kiedyś miałem kabombę, ale mi padła z niewiadomych przyczyn :( (żółkła, aż padła - czy może to być niedobór CO2?)

 

Pytanie odnośnie roślin: po pewnym czasie zbierają się na nich jasno brązowe, słabo widoczne glony, które jednak szpecą.

Czy podając Easy Carbo / Planta Gainer Carbo, przy tak słabym oświetleniu zwalczę je, czy może tylko przyspieszę ich wzrost?

 

rainbow - Zakładaj tematy w odpowiednich działach.

 

Dorzucę jeszcze kilka zdjęć:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, to przez gupiki. Ale nie mogę się zdecydować, co mógłbym ewentualnie wziąć zamiast nich. Ramirezy mi się podobają, ale mam chyba za małe akwarium.

 

Niestety, nie

 

Edit

Tata właśnie mi powiedział, że mamy jakieś stare testy w domu, to jutro postaram się zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...