Skocz do zawartości

Akwaria, pytania ogólne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! :)

Ostatnio kupiłem sobie od znajomych za kwotę 600 złotych (co wydawało mi się dobrą ofertą) akwarium 180l profil + szafka + pokrywa ze świetlówkami 4x39W + filtr, napowietrzacz itp.

Posiadając te wszystkie przedmioty, chciałbym założyć porządne akwarium. Interesuje mnie takie z dużą ilością roślin. Jednak nie mam pewności co do wielu kwestii, w skutek czego tworzę ten post. Oto moje pytania, wątpliwości:

1. Czy koniecznie pod żwirek (te całe kamyczki), będę musiał kłaść coś jeszcze? Słyszałem, że dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie tam ziemi ogrodowej. Czy to prawda?

2. Ile roślin będę musiał kupić, aby nie rozwinęły mi się glony?

3. Czy nawóz z allegro http://allegro.pl/nawoz-aqua-makro-mikr ... 16803.html zapewni roślinom odpowiednie warunki?

4. Czy będę potrzebował techniki CO2? Jeżeli tak, to czy bimbrownia na bazie wody, drożdży i cukru załatwi sprawę? Czy "węgiel w płynie" jest skuteczny?

5. Gdzie najlepiej kupować rośliny? Sklepy zoologiczne mają wysokie ceny, a nie jestem w 100% przekonany do kupowania ich w internecie.

6. Ile i jakich glonojadów będę potrzebował?

7. Czy należy odczekać jakiś czas po zasadzeniu przed nawożeniem roślin?

8. W przypadku akwarium holenderskiego, trzeba napowietrzać wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ziemia ogrodowa bardzo dobrze się spisuje. Często odwleka konieczność nawożenia.

2. zaleca się obsadzenie conajmniej 50% powierzchni dna na początek

3. Nawóz trzeba już wypróbować zanim się znajdzie odpowiedni.

Nie nawozi się dopóki rośliny są nieukorzenione, nie przyjmą się na dobre.

Trzeba kontrolować parametry wody przy nawożeniu. Zwłaszcza NO3 PO4 i kilka innych.

4. Bimbrownia w takim litrażu może być za słaba - ale lepszy rydz niż nic. Węgiel w płynie u mnie sprawdza się w akwa 60 l nie wiem jak w większym.

5.Allegro albo na forum.

Wielu forumowiczów za grosze oddaje resztki z przycinek.

6. Po co Ci glonojady?

W akwa roślinnym, jeśli chcesz trawnik lub coś takiego, to bym darowała sobie zbrojniki.

7. 2 tygodnie aż się przyjmą.

8. Jeśli filtr powoduje falowanie tafli wody, napowietrzanie dodatkowe jest zbędne nawet w akwa gdzie jest średnia ilość roślin.

Napowietrzanie "wypłukuje" CO2 z wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...